U16/A – Magabiztos győzelem Szombathely ellen

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Alapszakasz, Kárpáti Dániel vezetőedző beszámolója:

Szombathelyi Sportiskola U16 – Vasas Akadémia/A  51-103 (16-28, 11-33, 11-21, 13-21)

Vasas: Bartos G. 24, Rosta P. 23, Nagy Zs. 12, Hanzély V. 10/6, Sass L. 9/9, Szabó T. 9, Vajda Z. 8, Nagy A. 4, György J. 2, Ondima W. 2, Zöldi P. –

U16A csapatunk Szombathelyre látogatott a hétvégén.

A csapatom rosszul szállt bele a mérkőzésbe, ellenfelünk pedig sorra kihasználta fegyelmezetlenségünket. Támadásban magasság és erő fölényünket hasznosítani tudtuk,így a negyed végére 28 pontnál tartottunk. (16-28) A második negyedben hoztuk a papírformát, és 30 pont fölé nőtt a különbség a félidő előtt (27-61). Hasonlóan az első mérkőzésünkhöz a Zsíros Akadémia ellen,a második félidő hullámzó volt, ilyet, szorosabb mérkőzéseken nem engedhetünk meg magunknak.

A hazaiak végig példásan küzdöttek, és egy szép kosárlabdát produkáltak. Gratulálok nekik az elvégzett munkához, mint ahogy gratulálok a csapatomnak is ehhez a negyedik győzelemhez.