U16/A – Újabb magabiztos győzelem

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Alapszakasz, Kárpáti Dániel vezetőedző beszámolója:

Újpest MT/A – Vasas Akadémia/A 47-110 (14-26,17-24,12-25,4-35)

Vasas: Korompay H. 36, Maszlag T. 15, Imre M. 12, Kovács L. 10, Karda A. 8/6, Müller M. 8, Elek D. 7/3, Kiss B. 7/3, Badinier M. 5, Vadon M. 2, Halasy Ö. -, Reményi B. -,

A Kadett csapatunk pénteken Újpestre utazott. 12-13-as állásnál már ki is kértem az első időmet, rendezni kellett a sorokat és higgadtabban játszani. Így a negyedet egy 13-2-es rohammal zártuk le. 14-26 tíz perc után.  A második negyed ismét hullámzó volt,ellenfelünk 17 pontot szerzett.  Így a félidőre 31-50es állással mehettünk.
A második félidőben a jobb arcunkat mutattuk, a hősiesen küzdő házigazdák csupán 16 pontot szereztek az utolsó 20 percben. Védekezésünk, az első két meccs után, több mint 100 eladott labdára kényszerítette ellenfeleinket (!) Zöldi Peti és Halasy Örs hiányában, minden játékosom előre tudott lépni és hozzátenni a közösbe, bizonyítva, hogy a csapat jó úton jár.

Gratulálok a srácoknak, és sok sikert kívánok az Újpestieknek, biztos vagyok benne hogy gondot fognak okozni jó pár csapatnak.