U16/A – Újabb pesti Derby, újabb győzelem

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Rájátszás, Kárpáti Dániel vezetőedző beszámolója:

Budapesti Honvéd SE/A – Vasas Akadémia/A  54-82 (16-20, 19-22, 9-20, 10-20)

Vasas: Rosta P. 26, Bartos G. 21/3, Vajda Z. 12, György J. 8/3, Hanzély V. 6, Flanek V. 4, Sass L. 3/3, Erdélyi A. 2, Nagy A. -, Wang J. -, Zöldi P. –

Vasárnap, kadet csapatunkat a Honvéd/A látta vendégül. Az első félidőben ellenfelünk sok borsot tört az orrunk alá. A lepattanó harcot fölényesen nyerték, több energiával játszottak mint akadémistáink. Erre még egy utolsó másodperces tripla is hozzá tett az utolsó másodpercben. Így csak 7 pontos előnnyel tudtunk vonulni az öltözőbe (35-42). Szerencsére az öltözőben töltött idő segített a dolgokat helyre hozni és ahogy ez szokásos, a csapat jól reagált. 7 perc után már 20 pontra nőtt a különbség, egyetlen kosarat engedélyezve ellenfelünknek. A második félidőben a jobb arcunkat mutattuk, mind védekezésben, mind támadásban.

Gratulálok a második félidőhöz csapatomnak és további sok sikert kívánok a Honvédnak.