U16/A – Vereség a Pécs ellen

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Rájátszás, Kárpáti Dániel vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia/A – NKA Pécs/A  55-66 (18-23, 12-16, 11-14, 14-13)

Vasas: Rosta P. 19, Bartos G. 8, György J. 8, Vajda Z. 7, Flanek V. 5, Hanzély V. 5/3, Nagy A. 2, Sass L. 1, Erdélyi A. -, Nagy Zs. -, Szabó T. -, Wang J. –

Vannak olyan meccsek, amikor az első pillanattól kezdve tudod, hogy ez nem a te napod. A Sopron ellen elszenvedett veresége után, a pécsi gárda éhesebben érkezett hozzánk, mint amennyire mi voltunk. Harcosabban és nagyobb energiával játszottak nálunk. A félidőre 9 pontos hátránnyal mentünk az öltözőbe, ahol általában a dolgok meg szoktak változni. (30-39) A védekezésünk egyértelműen javult. 2 szerzett labdánk volt az első 20 percben, 9 a második félidőben. Emellett 6 blokkot is osztottunk (2 az első félidőben). Így csupán 27 pontot engedélyeztünk ellenfelünknek 20 perc alatt. Sajnos még ennyit sem sikerült dobnunk. Ez egy ilyen nap volt. A kihagyott ziccerek mellé egy 1/24 triplamutató és egy 10/21-es büntetőzés is csatlakozik. Így nem lehet meccset nyerni egy ilyen csapat ellen.

Ezen a meccsen 101 lepattanó volt, abból 39 jutott nekünk. Ha kellene még bizonyíték hogy ki akarta jobban a győzelmet, így talán már egyértelmű. Gratulálok a Pécsnek, és köszönjük a szurkolók támogatását, sokan látogattak ki erre a rangadóra. Sajnálom hogy nem a legjobb arcunkat mutattuk.