U16/A – Vissza az alapokhoz

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Rájátszás, Kárpáti Dániel vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia/A – Zalakerámia ZTE KK/A  86-43 (27-11, 14-16, 26-11, 19-5)

Vasas: Bartos G. 33/18, Flanek V. 14, Sass L. 10/6, Nagy Zs. 8, Nagy A. 6, Zöldi P. 6, Hanzély V. 4, Szabó T. 3, Erdélyi A. 2, György J. -, Ondima W. -, Wang J. –

Kadet csapatunk Zalaegerszeget látta vendégül szombaton Pasaréten. A múlt heti pofon után, (Pécs elleni vereség), egy bajnokhoz méltó reakciót vártam. Már hétfőtől kezdve éreztem is, hogy mindenkit megrázott ez a vereség. Az első 3 perc után, Flanek Vili két pontos kosarával majd Bartos Geri 11 pontjával kezdtünk (3/3 tripla) amit nagy intenzitású csapat védekezéssel és összjátékkal értünk el. A negyed végére 16 pontos előnyünk volt (27-11)

Itt érkezett a hullámvölgy… Érthető és várható is volt. A második negyedét ellenfelünk nyerte (14-16). Újabb jel, ha még szükséges lett volna, hogy nem játszhatunk tartalékosan, minden egyes támadást és védekezést 100% energiával és fókusszal kell végrehajtanunk. Szerencsére a 3. és a 4. negyed is bizonyította hogy a csapatomban van karakter, így csupán 16 pontot engedélyeztünk ellenfelünknek 20 perc alatt (45-16). Gratulálok a reakcióhoz a csapatomnak, és sok sikert kívánok a ZTE-nek.