U16/B – 2022-es év első meccse

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Alapszakasz, Kárpáti Dániel vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia/B – Szolnoki KA/A  66-55 ( 17-13, 7-17, 26-9, 16-16)

Vasas: Bartos G. 18, Rosta P. 17, Sárik-Veress M. 8/3, Sass L. 7/6, György J. 7, Ondima W. 4, Hanzély V. 3/3, Erdélyi A. 2, Flanek V. -, Békési V. -, Szabó T. –

A 2022-es év nem is kezdődhetett volna jobban fiatal kadet csapatunk számára, mint egy komoly ellenfél ellen, amely igazán próbára tett minket és kényszerítette csapatunkat az összes lehetséges trükk bevetésére…

A félidőben 6 pontos hátránnyal vonultunk vissza az öltözőnkbe,ami teljesen logikus volt a mérkőzésre tekintve. Szigorúbb védekezéssel és egy igazi csapat szellemmel tértünk vissza a pályára, és 2 perc után máris kényszerítettük ellenfelünket az első időkérésére. (30-30). Innentől indulva, egy emberként reagált az egész kispad, minden egyes kosár vagy labda szerzést követően. A harmadik negyedben több pontot szereztünk mint az egész első félidőben és 11 pontos előnyüket amelyet a negyed végére megszereztünk magabiztosan őriztük a meccs végéig. Még ha az eredmény idén másodlagos is ennek a csapatnak, ismét bemutatták hogy mennyi karakter van bennük és hogy sosem lépnek pályára anélkül hogy mindent meg nem tennének a győzelem érdekékben.