U16/B – A cél teljesítve, az országos főtábla felsőházába jutot az U16/B csapatunk

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Selejtező I., Nagy Zoltán vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia/B – MEAFC U16/A 87-65 (21-13, 21-21, 22-23, 23-8)

Vasas: Imre M. 32/9, Korompay H. 11, Maszlag T. 10, Reményi B. 8, Vadon M. 8, Müller M. 7/3, Bükki D. 6, Kiss B. 5/3, Elek D. -, Karda A. -, Kovács L. -, Szegedi A. –

Az első meccset a Miskolc csapata ellen játszottuk, az első negyedet követően végig vezetve sikerült nyernünk, annak ellenére, hogy viszonylag sok eladott labdával játszottunk, illetve 15 védő lepattanót tudtak szedni ellenünk. Amennyiben a második meccsen a Sopron ellen ezeket ki tudjuk küszöbölni, sokkal kiegyenlítettebb lesz a csapat teljesítménye. Ami pozitívum, hogy csapatunknak 80 mezőny, és 24 hárompontos kisérlete, ebből 5-öt, 12 büntető dobásból 10-et sikerült értékesíteni.
Az ellenfelünk többféle letámadással és csapdázással próbálkozott de kulturáltan meg tudtuk találni a helyzetünket és felvinni a labdát.

Vasas Akadémia/B – Soproni Tigrisek SE  103-53 (29-14, 25-15, 23-2, 26-22)

Vasas: Bükki D. 17, Imre M. 17, Korompay H. 16, Vadon M. 10, Szegedi A. 9/3, Maszlag T. 8, Reményi B. 8/6, Kiss B. 6/6, Elek D. 4, Müller M. 4, Karda A. 2, Kovács L. 2

A második mérkőzésen egy gyengébb képességű csapat ellen léptünk pályára, ahol minden játékosunk sok játéklehetőséget kapott és ki is használta az idejét.
Kulcsjátékosainkat pihentettük. Ennek ellenére a lelkesen játszó ellenfelünk időnként egyszerű kosarakat tudott szerezni. Koncentráltan odafigyelve tudtunk védekezni, esélyt sem hagyva nekik a pontszerzésre. A harmadik negyed volt az egyetlen ami ezt tükrözte igazán. Elfogadható teljesítménnyel hoztuk a mérkőzést.

Szombathelyi Sportiskola U16 – Vasas Akadémia/B  85-66 (18-14, 16-18, 27-19, 24-15)

Vasas: Korompay H. 21, Vadon M. 12, Imre M. 9/3, Reményi B. 8/6, Maszlag T. 6, Müller M. 6, Bükki D. 2, Kovács L. 2, Elek D. -, Karda A. -, Kiss B. -, Szegedi A. –

Az utolsó meccs a tornán nehez kosárlabdát hozott, két képzett csapat próbálta a saját játékát ráerőltetni a másikra. Nekünk nem volt más választásunk, próbáltuk a kulcsembereket csapdázni és amikor ezt jól csináltuk, esélyünk volt a felzárkózásra. Nyilván az idősebb, tapasztaltabb szombathelyi játékosok ellen a végén a tapasztalat döntött. Jó teljesítményeikkel eldöntötték a meccset. Tulajdonképpen egy negyedet sikerült nyernünk, de a második félidőben már nem tudtuk ugyanazt az energiát pályára vinni, fault problémák zavartak a játék menetét. Az előző mérkőzéseinkhez képest 20 rádobással kevesebb sikerült. Minden mutatóban ők voltak a jobbak. A Szombathely megérdemelten nyert.