U16/B: Az út elején járunk…

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Selejtező, 2.forduló, Kárpáti Dániel vezetőedző beszámolója:

Teljesítettük az elsődleges célunkat  2 héttel ezelőtt azzal, hogy az országos főtáblára feljutottunk, mostantól azzal kell számolni, hogy ellenfeleink nem fognak minket kímélni. És pontosan erre van szükségünk.

Az U16/B csapatnak a felelőssége hogy fejlessze mind a 2007-es és 2008-as játékosokat és, hogy segítsen a 2006-os csapat tagjainak akik nem jutnak játék lehetőséghez az A csapatunkban. Eléggé összetett és érdekes ez a feladat, de elsősorban szemünk előtt kell tartani ezeket a dolgokat, és az azonnali eredményeket csapat szinten el kell fogadnunk.

Kecskeméti KA/A-Vasas Akadémia/B 107-61 (24-18, 16-20, 39-10, 28-13)

Vasas: György J. 13, Sárik-Veress M. 14/6, Flanek V. 4, Korompay H. 6, Maszlag T. 4, Sass L. 9/9, Ondima W. -, Kiss B. -, Szabó T. -, Békési V. -, Zöldi P. 11/6

Első mérkőzésen, rögtön az ország egyik legjobb csapata ellen tudtuk megmérettetni fiatal csapatunkat, a Kecskeméti KA/A ellen.
Az első félidő felül múlt minden reményünket, és 2 pontos hátrányban mentünk az öltözőbe (40-38), de a valóság gyorsan utolért minket, hiszen 39 pontot szerzett ellenfelünk a harmadik negyedben.
Egy nagyon hasznos meccs volt, amelyen játékosaink bebizonyították az előbb leírt dolgokat, miszerint itt van a helyünk, de sok munka kell még hogy ezt 40 percig tudjuk  tartani.

Vasas Akadémia/B-Budafok-PSE 60-69 (11-18, 14-18, 19-18, 16-15)

Vasas: György J. 11, Sárik-Veress M. 10, Flanek V. -, Korompay H. 1, Erdélyi A. 8/3, Maszlag T. 7/3, Müller M. 2, Sass L. 7/3, Ondima W. -, Kiss B. 2,  Szabó T. 8/3, Békési V. 4

A második mérkőzésen, Budafok ellen, a tapasztalatok hasonlóak voltak. Itt a 3. és a 4. negyed lett a miénk, sikerült visszajönni egy 20 pontos hátrányból (30-50 a 3. negyed közepén) és játszani egy izgalmas money time-ot ahol lehetőségünk volt közelebb kerülni.

Vasas Akadémia/B-Újpest MT/A 63-85 (14-19, 18-23, 17-19, 14-24)

Vasas: György J. 13/6, Sárik-Veress M. 9, Korompay H. 8, Erdélyi A. 14, Maszlag T. 6, Müller M. 2, Sass L. 5, Ondima W. 2, Kiss B. -, Szabó T. 2, Békési V. -, Zöldi P. 2

A házigazda Újpest ellen zártuk a hétvégét, amely ugyanúgy mindkét meccsét elveszítette. Ha a fizikális hátrányunk eddig is óriási volt, ezen a meccsen Békési Márk és Flanek Vili nélkül ez felülmúlhatatlan lett.
Amit megjegyezhetünk, hogy 10 különböző pontszerzőnk volt ezen a meccsen is mint az előzőn, valamint, hogy négy U14-es játékos is teljes mértékben ki tudta venni a részét a mérkőzésekből, és hogy a jó hangulat, az összetartás és a szurkolás sosem állt le, 120 percen keresztül sem.