Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Alapszakasz, Kovács Dénes beszámolója:

Vasas Akadémia/B-DEAC KA U16/A

45-100 (10-27, 9-23, 16-17, 10-33)

Vassa: Flanek V. 13, Sárik-Veress M. 11/3, Korompay H. 6, Halasy Ö. 6, Ondima W. 4, Müller M. 2, Zöldi P. 2, Sass L. 1, Kiss B. -, Reményi B. -, Szabó T.-, Erdélyi A. –

Az U16-os bajnokság soron következő fordulójában a Deac/A csapatát fogadtuk.

Finoman szólva se várhattuk kedvező előjelekkel a szombati mérkőzést ugyanis 6 kulcsjátékosunk és Kárpáti Dániel vezetőedzőnk volt távol az „A” csapat béli kötelezettségeik miatt. Meg kell találni a pozitív oldalát is ennek ugyanis így a 2007-es születésű játékosaink megmutathatják magukat vezérként a 2008-asaink pedig kipróbálhatják magukat egy erősebb bajnokságban és azon belül is talán a csoport legerősebb csapata ellenében. Mérkőzést eme gondolatok ellenére finoman szólva is megilletődötten kezdtük. Villámgyorsan összeszedtünk egy 10 pontos hátrányt. Tranzíciós védekezésünk kritikán aluli volt valamint a hatalmas fizikális különbségek miatt rettegtünk a kontaktoktól ezt rendre meg is büntették a hajdúságiak. Első negyed utolsó két percében kicsit megembereltük magunkat és pár bátor betörés után felismertük, hogy van keresnivalónk támadó oldalon. A második negyedben ugyanazt a forgatókönyvet láttuk rossz játék és óvatoskodás után (Ezt jelzi az 1 beütött faultunk is) az utolsó két percben megint voltak biztató jelek, 19-50-es állásnál vonultunk pihenőre. A 3. negyed az, ami az egész meccs legpozitívabb periódusa volt a srácok bátor játékkal és fegyelmezett védekezéssel egy egál negyedre kényszerítették az ellenfelet(16-17). Ennek ellenére a 4. negyedben megint sikeresen felvettük a bátortalan énünket és sok hibával kosárlabdáztunk így alakult ki a 45-100-as végeredmény. A félidőnkénti 50-50 kapott pont nyilván elfogadhatatlan valamint a 20-20 eladott labda is bőven javításra szorul. Viszont ahogy Kárpáti Dani is sokszor hangsúlyozta már, ennek a csapatnak az eredmény másodlagos tehát a pozitívumokat kell keresni és nem is volt nehéz találni a mérkőzésen, elsősorban értékes meccset játszhatott „csikó” csapatunk egy jó ellenfél ellen és kiemelendő a 2008-as játékosaink helyenként bátor játéka valamint 1-1 meghatározó teljesítmény „veteránjainktól” is. Összességében sokat tanultunk a mérkőzésből és gratulálok a srácoknak remélem fel tudjuk fedezni a pozitív oldalát a meccsnek és tudunk javítani a hibáinkon.

Sok sikert kívánok a debrecenieknek a bajnokságban!