U16/B – Egy újabb rangadó, egy újabb győzelem

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Rájátszás, Kárpáti Dániel vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia/B – BHSE/B  67-59 (18-15, 16-19, 11-11, 22-14)

Vasas: Hanzély V. 13/3, Bartos G. 13, Nagy A. 9/3, György J. 9, Rosta P. 7, Sass L. 6/6, Sárik-Veress M. 3/3, Erdélyi A. 3, Nagy Zs. 2, Zöldi P. 2, Szabó T. -, Ondima W. –

U16/B csapatunk, mint egy nappal ezelőtt az idősebbek, a Budapesti Honvédot várta vendégül Pasaréten. Ezekre a mérkőzésekre a felkészülés nem csak taktikai, hanem inkább olyan dolgokhoz nyúlunk mint a büszkeség, a ” sosem adom fel ” és az akaraterő. Nagy intenzítással és sok hibával játszott mindkét csapat 40 percen át. Mint az u16a-nál, a két B csapat is hasonló forgatókönyvet írt erről a meccsről.  Az egyik csapat meglép pár ponttal, a másik utoléri…
Így, az első negyed után, amelyet egész jól kontrolláltunk, csak 3 pontos előnnyel tudtunk le zárni. Ellenfelünk minden negyed elején el tudott húzni par ponttal, a Másodikban 7, harmadikban 8, a negyedikben pedig 5 pontos hátrányból küzdöttük vissza magunkat. Ennél az időkérésnél éreztem azt hogy több akarat és frissesség van csapatomban az utolsó 6 percre. 11-0 par percen belül, és az 5 pontos hátrány átalakult 6 pontos előnyre.

Gratulálok a srácoknak, ebből a leckéből is sokat fogunk tanulni. További sok sikert a Honvédnak.