U16/B – Emelt fővel

Nemzeti Fiú Kadet Banokság, Rájátszás, Róth Norbert edző beszámolója:

Vasas Akadémia/B – Kecskeméti KA/A  65-75 (15-15, 17-10, 18-21, 15-29)

Vasas: Kiss B. 16/6, Imre M. 15, Korompay H. 14, Müller M. 5, Bükki D. 4, Reményi B. 4, Maszlag T. 3, Szegedi A. 3, Elek D. 1, Kovács L. -, Vadon M. -,

Az utolsó előtti fordulóban a Kecskemét csapatát fogadtuk hazai pályán. Idegenben ők voltak a jobbak, ezért szerettünk volna egy kicsit szorosabb meccsen közelebb maradni hozzájuk. Csapatunk három negyeden keresztül űzte és hajtotta az ellenfelet, egész mérkőzésen lehetett érezni a hajtást, a koncentrációt sorainkban. Az első negyed egyenlő, a másodikat megnyertük és a harmadik végén vezettünk, ami nagyszerű eredmény. Az utolsó játékrészben sajnos már nem tudtuk tartani ezt az intenzív tempót védekezésben és amint valamely játékosunknak kicsit lankadt a figyelme egyből megbüntette az ellenfél egy-egy befutás ziccerrel, 1:1 gól jó plusz egy betöréssel. Még sem vagyunk csalódottak mert nagyot küzdve nem adtuk könnyen magunkat, nagyot fejlődve csapatvédekezésben egy nagyon hasznos mérkőzésnek könyveltük el.