U16/B – Győzelem az első mérkőzésen

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Selejtező, Róth Norbert vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia/B – Zalakerámia ZTE KK U16  53-52 (17-11, 19-10, 7-20, 10-11)

Vasas: Müller M. 16, Badinier M. 15, Tóth Z. 12/6, Karda A. 6/6, Chapman M. 2, Hamar A. 2, Bóné L. -, Horváth D. -, Majsai Cs. -, Mitruska-Szilágyi K. -, Nagy B. -, Réthelyi M. -,

A legjobb 32 csapat között az első mérkőzésünket a zalaegerszegi csapat ellen játszottuk. Számítottunk rá, hogy nem lesz könnyű mérkőzés és igazunk is lett. Az első félidőben végig vezetve sikerült dominálnunk, azonban a fekete leves és az izgalmak a harmadik negyedben jöttek, amikor is ellenfelünk átváltott 2-3-as zónavédekezésre, és 5-6 percen keresztül alig sikerült pontot szereznünk, és ez idő alatt kaptunk gyorsindítás kosarakat, így tudott feljönni a ZTE. Az utolsó játékrész bizonyult a legszorosabbnak és legizgalmasabbnak mivel ekkor már csak egy-két pont különbség volt mindkét csapat között ide, vagy oda folyamatos váltakozásban. Az utolsó percekig küzdve védekezésben végül sikerült egy ponttal nyernünk.

Gratulálok a csapatomnak, csak így tovább!