U16/B – Hiba javítva

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Alapszakasz, Kárpáti Dániel vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia/B – Monor SE  123-40 (37-14, 36-5, 20-10, 30-11)

Vasas: Sárik-Veress M. 22/9, Flanek V. 19, Sass L. 18/6, Bartos G. 18/3, Erdélyi A. 13/3, Nagy Zs. 10, György J. 8/6, Hanzély V. 8, Rosta P. 3, Békési V. 2, Ondima W. 2,

Hétfőn este az U16/B csapatunk Monort látta vendégül Pasaréten. A szombati vereség után Sopronba, mindenki bizonyítani akart…

Hiba nélkül nincs fejlődés, elfogadni a hibáinkat és tanulni belőlük, talán az egyik legfontosabb dolog az utánpótlás csapatok képzésében.

Most nem igazán volt időnk készülni a hétfő esti mérkőzésre, mivel szombaton játszottunk, de emlékeztettem játékosaimat, hogy július vége óta, a véleménym nem változott. Fiatalabb csapatként az országos bajnokságban, nem engedhetjük meg magunknak hogy sétáljunk a pályán, hogy ne védekezzünk csapatként, és hogy ne tegyük bele azt az energiát amelyet ez a szint követel.

Ezekkel a szavakkal léptünk pályára.
Az eredmény másodlagos, mint mindig, 37 pontot szereztünk az első negyedben, 36 pontot a másodikban… És ellenfelünk, összesen 19-et a félidőig (73-19).

A végeredményhez további 50 pontot tudtunk tenni az utolsó 20 percben, komoly csapatmunka jellemezte a találkozót, a pálya mindkét oldalán. Szépen megosztottuk a labdát támadásban, és védekezésben kevés teret hagytunk ellenfelünk számára.

Ami a legfontosabb, hogy a hibát kijavítottuk, és biztos vagyok benne hogy 2022-ben, nem lesz lazulás ami a hozzáállást illeti…