U16/B – Izgalmas fővárosi rangadó

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Rájátszás, Kárpáti Dániel vezetőedző beszámolója:

BHSE/B – Vasas Akadémia/B  56-61 (12-11, 13-13, 17-18, 14-19)

Vasas: Sárik-Veress M. 3/3, Hanzély V. 3, György J. -, Bartos G. 23/3, Flanek V. -, Erdélyi A. 3/3, Nagy Zs. 2, Rosta P. 18/3, Ondima W. -, Sass L. 4, Zöldi P. 5/3

Szerdán U16/B csapatunk újabb fővárosi rangadón vett részt, a Budapesti Honvéd U16/B csapata ellen. Az év egyik legérdekesebb mérkőzése volt, mind az eredmény evolúciója alapján, mind a párharcokat illetően, amelyek zajlottak a pályán 40 percen keresztül. Szemet szemért, fogat fogért, talán ezzel a mondattal lehetne jellemezni ezt a Derby-t, amelyben hol a hazaiak jöttek ki jobban, 8-10 ponttal zsinórban, hol pedig a mi Akadémistáink, akiknek jár a dicséret, hiszen 40 percen keresztül hittek önmagukban egy igen komoly ellenfél ellen. 30 perc után döntetlen volt az állás. (42-42) Ekkor, húzó embereink kézbe tudták venni a támadójátékunkat. Először Zöldi Péter triplája, majd 2 büntetője mellé, Rosta Péter és Bartos Gergely tudott 7 és 7 pontot tenni a közösbe. Geri utolsó triplája felrobbantotta a kispadot…
Természetesen, mindez nem lett volna elég egy igazi csapatvédekezés nélkül, amelyből mindenki ki tudta venni a részét. Így a házigazdák, a negyedik negyed elején egy 9-0-ás periódust éltek át, a találkozó végén pedig 7-0-val tudtunk fordítani az utolsó 2 percben, és aratni egy 5 pontos presztízs győzelmet a Honvéd otthonában.

Ahhoz hogy egy jó mérkőzést tudjunk játszani, 2 jó csapat kellett, ezért először is gratulálok a Honvéd csapatának. Játékosaim pedig szó nélkül hagytak a meccs után. Megint bizonyították, hogy ebben a csapatban van valami különleges…