U16/B – Késői hajrá

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Alapszakasz, Róth Norbert vezetőedző beszámolója:

Kiss LENKE KA/A – VASAS AKADÉMIA/B  62 -58 (15-11,16-11,25-10,6-26)

Vasas: H.Attila 2, S. Csanád 10, K. Bernát 2, T. Zoltán 8, B. Levente 6, D. Roland 4, B. Maxim 21, C. Max 5, M. Csaba -, R. Mihály -, M.-Sz. Krisztián -, G. Oszkár -,

Az alapszakasz második meccsét idegenben játszotta 2009-es csapatunk. Három negyeden keresztül 60-70%-os teljesítményt nyújtva csapatvédekezésben, sok lepattanót és gyorsindítást engedtünk ellenfelünknek, így végig tartva a 10 pontos különbséget végig vezetett a hazai csapat. Az utolsó negyedben a csapatunk bebizonyította saját maguknak, hogy huszonnégy pontos hátrányból is fel tudnak állni, továbbiakban pedig az egész mérkőzés legintenzívebb, és leghatékonyabb védekezését bemutatva az utolsó játékrészt 6-26 arányban nyerték. Számomra elég tanulságos volt a tegnapi mérkőzés, mert tudom, hogy a csapat képes egy ilyen utolsó negyedet produkálni, akkor képesek lehetnek arra is, hogy ezt az intenzitást már az első félidőben az első perctől kezdve felvinni a pályára, és legalább három negyeden keresztül tartani, az egy nagyszerű előrelépés lenne, és megnövelné az esélyt az ehhez hasonló mérkőzések megnyerésére.