U16/B – Legjobb 32 között

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Selejtező, Róth Norbert vezetőedző:

Vasas Akadémia/B – Békési SZSK U16/A  81-44 (21-11, 20-10, 18-15, 22-8)

Vasas: Pontok: Hallgató G. 14/3, Müller M. 12, Tóth Z. 10, Horváth D. 8, Nagy B. 8, Karda A. 7/3, Chapman M. 6, Karai B. 6, Dávid R. 4, Studniczky Cs. 4, Hamar A. 2,

Vasas Akadémia/B – Radobasket Törökbálint U16/A  117-49 (35-13, 28-14, 28-15, 26-7)

Vasas: Karda A. 18, Badinier M. 17, Müller M. 16/3, Tóth Z. 16/6, Chapman M. 13/3, Dávid R. 9/3, Karai B. 9/3, Nagy B. 6, Hamar A. 4, Studniczky Cs. 4, Hallgató G. 3, Horváth D. –

Dávid Kornél KA/A – Vasas Akadémia/B  80-65 (24-19, 19-20, 23-15, 14-11)

Vasas: Badinier M. 23, Chapman M. 12, Karda A. 9/3, Bükki D. 8, Tóth Z. 6, Studniczky Cs. 4, Karai B. 3/3, Dávid R. -, Hamar A. -, Horváth D. -, Nagy B. -,

A Vasas 2009-es csapata megkezdte eredményes szereplését a kadet bajnokságban. Szeretnék a három mérkőzésről egy beszámolóban írni.

Az első két mérkőzésen végig vezetve, dominálva sikerült győzelmet aratni ezzel elérve az egyik célunkat, hogy bejussunk a főtáblára a legjobb 32 csapat közé.

Az utolsó, DKKA elleni harmadik mérkőzés bizonyult a legnehezebbnek, úgy gondolom az egész augusztusi felkészülésünkre egy jó reflexió, állapotfelmérés volt, hogy hol tart most a csapatunk, és rávilágított azokra a dolgokra amikre még nagyobb hangsúlyt kell majd fektetnünk az alapszakasz ideje alatt. Ugyan volt egy-két sérülés és megbetegedés a csapatban, mégsem szeretném ezeket kifogásként használni. Az volt a benyomásom, hogy a mérkőzést az ellenfelünk kezdte nagyobb intenzitással, és kellett 4-5 perc hogy felvegyük a mérkőzés ritmusát, a védekezésünk nem volt elég éles, hiányoztak a védő lepattanóink. A második negyedre koncentráltabban működött a csapatvédekezésünk, viszont egyszer-egyszer 2-3 támadásonként meg tudtak lepni gyors indítás kosarakkal bennünket. Ha volt egy eladott labdánk, vagy nem értünk vissza kellő időben azt azonnal megbűntette a DKKA. A benyomásom, hogy továbbra is nagy hangsúlyt kell fektetnünk a lepattanó szerzésre, és arra, hogy nem egy játékos szedi a lepattanót, hanem a csapat. Ami a támadást illeti, döntő többségben felállt védelem ellen támadtunk, itt a döntéshozatalon, és a labda nélküli mozgásokon fogunk még csiszolni, hogy még gördülékenyebb és lendületesebb lehessen a labda járatása az öt játékosunk között, továbbá ami még tapasztalat volt, hogy gyorsabban szeretnénk támadni, jobban kihasználni az első 8 másodpercnyi támadóidőt.

Összességében nincs Bennünk hiányérzet, mert a célunkat elértük, annak ellenére, hogy nem sikerült 3/3 mérkőzést nyerni. Úgy vélem, egy biztató úton indultak el a Fiúk, aminek a végén, jövőre az U16-os döntő lehet a célja.

Gratulálok a csapatomnak, csak így tovább!