U16/B – Szokásos rövidzárlat, következmények nélkül

Nemezeti Fiú Kadet Bajnokság, Rájátszás, Kárpáti Dániel vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia/B – PVSK NKA/A  72-38 (18-10, 9-13, 26-10, 19-5)

Vasas: Rosta P. 12, Nagy Zs. 4, Hanzély V. 9/3, Sárik-Veress M. 12/6, György J. 16, Nagy A. 4, Sass L. 8/3, Flanek V. 2, Békési V. 1, Erdélyi A. 4

U16/B csapatunk csütörtökön Pasaréten fogadta vendégül a Pécsi PVSK/A csapatát.  Keretünkből 4 játékos hiányzott, köztük a két legjobb pontszerzőnk mióta a rájátszás zajlik. Mindennek ellenére tökéletesen kezdtük a mérkőzést és pár perc alatt már ki is alakult egy 11 pontos előny számunkra. Nagy intenzitású védekezésünk összezavarta ellenfelünk játékát, de főleg megalapozta a saját támadójátékunknak ritmusát.  Sajnos az első 5 perc után jött egy 15 perces szenvedés a félidőig, ahol játékosaim teljesen fordítva játszottak mint ami jól működött a meccs elején. Mégha csak 23 pontot tudott szerezni ellenfelünk az első 20 percben, nem tévesztett meg minket, és tudtuk hogy gyorsan vissza kellene térni arra az útra ahonnan elindult a mérkőzés. (27-23 a félidőben). A második félidő már csak formalitás volt, akkora energiával tértünk vissza a pályára. A 3. negyed végére 20 pontra, a negyedik negyed közepére már 30 pont fölé növeltük előnyünket. És mindezt egy katasztrófális százalékkal a 3 pontos vonal mögül…

Gratulálok a csapatomnak a komoly reakciójukhoz, ismét be tudták mutatni játékosaim hogy van bennük karakter. Gratulálok a PVSK-nak és sok sikert kívánok nekik.