U16/B – Vereség idegenben

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Rájátszás, Kiss Ágoston edző beszámolója:

Félegyházi Térségi Sportiskola – Vasas Akadémia/B  87-68 (17-24, 29-21, 17-3, 24-20)

Vasas: Korompay H. 26, Maszlag T. 13, Imre M. 10, Kiss B. 5, Reményi B. 5/3, Vadon M. 4, Karda A. 3/3, Müller M. 2, Elek D. -, Szegedi A. –

A mérkőzést fantasztikusan kezdtük, lendülettel játszottunk és gyors kosarakat tudtunk szerezni. Voltak szerzett labdáink és a védő térfélen is helyt álltunk a magas játékosok ellen lepattanózásban. A második negyed felére azonban elfáradtunk és hibát hibára halmoztunk. Labdákat adtunk el, üres ziccereket kaptunk, mert nem volt egy-egy védekezés. A rengeteg támadó lepattanó miatt, az ellenfél második esélyből többször is kosarat tudott szerezni. A félidőre egy ponttal vezetett a Félegyháza. A harmadik negyedben a várva várt nagy lendület elmaradt, elfogyott a kreativitás és rossz döntéseket hoztunk. Nem működtek a zóna elleni játékok és sorra kaptuk a ziccereket. Az utolsó etapot lendületesen tudtuk elkezdeni, megvolt a lehetőség a fordításra, de elszalasztottuk. Nem volt futás, így nem voltak könnyű kosarak és belekényelmesedtünk az ellenfél lassú játékába. A Félegyháza megérdemelten nyerte a mérkőzést, de hazai pályán mindent megteszünk, hogy ezt a meccset kijavítsuk.