U18 – A DEAC elleni győzelem biztosítja az 1. helyet a csoportban és a jó helyezést a következő körben

Nemzeti Fiú Junior Bajnokság, Alapszakasz, Stephen Arigbabu vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia – Debreceni KA U18  57-49 (15-17, 12-10, 12-16, 18-6)

Vasas: Cseh B. 17/3, Várszegi Á. 16/3, Lugossy Á. 8, Pleesz Á. 6, Major B. 5, Filipovic I. 3, Tóth B. 2, Lenkó V. -, Szilágyi Á. -, Kiss-Leizer G. -, Bartha Sz. –

2022.02.04-én a Debrecen KA U18/A csapatával játszottunk. A mérkőzést erősen kezdtük, az első néhány percben 10-0 volt az állás a javunkra, azonban ezt az ellenfélnek sikerült vissza hoznia, az első negyedet 15-17-re elvesztettük. A második negyedben az eladott labdák száma ugrott meg, ennek ellenére a védekezésünknek köszönhetően az első félidőt döntetlenre zártuk (27-27). A harmadik negyedben az eladott labdák számát nem sikerült csökkenteni, viszont a védekezésünk alább hagyott, így ezt a negyedét elvesztettük 12-16-ra. Az utolsó játékrészt négy pontos hátránnyal kezdtük, de tudtuk milyen fontos ez a mérkőzés. Összeszedtük magunkat, és remekül játszottunk a pálya mindkét felén. A védekezésünknek köszönhetően csak 6 pontot engedtünk az ellenfelüknek az utolsó negyedben. Izgalmas meccset játszottunk, a végeredmény 57-49 a javunkra.