U18: A jó kezdés és első félidő biztosította a győzelmünket

Nemzeti Fiú Junior Bajnokság Alapszakasz, Stephen Arigbabu beszámolója:

NKA Pécs – Vasas Akadémia 52-64 (14-17, 13-28, 9-6, 16-13)

Vasas: Lakatos M. 10, Kelemen Á. 15/3, Bartha Zs. 15,Pleesz Á. 4, Horváth B. 2, Cseh B. 5, Várszegi Á. 11/9, Tóth B. 2,

3 napon belül már másodszor a Rátgéber Akadémia U18-as csapata ellen mérkőztünk meg. Annak ellenére, hogy pár napja hazai pályán több mint 20 ponttal kikaptunk tőlük, most remekül játszottunk. Az első negyed nagyjából egyenlően alakult, a vége 14-17 lett a mi javunkra. Szerencsére a második negyedben remek védekezéssel és még jobb támadással sikerült meglépnünk, és a lepattanókat is jobban szedtük. Ennek az lett az eredménye, hogy a második félidőt 27-45-ös állással kezdtük el. A harmadik negyed mindkét csapatnak nehézkesen ment, a védekezésünk továbbra is stabil volt, viszont csak 6 pontot sikerült dobnunk, így a negyedik negyedet 15 pontos előnnyel kezdhettük. Az utolsó játékrészben is sikerült távol tartani tőlünk a hazaiakat és bár három ponttal kikaptunk ebben a negyedben is, azonban az első félidőben felépített előny elég volt a győzelemhez. Összességében a sok hiányzó ellenére egy remek meccset játszottunk, a végeredmény 52-64 lett. A győzelemhez leginkább a jó védekezés, valamint az első félidőben dobott pontok járultak hozzá