U18 – A szezon első hosszabítása sikeres volt

Nemzeti Fiú Junior Bajnokság, Alapszakasz, Harald Stein vezetőedző beszámolója:

Budapesti Honvéd SE/A – Vasas Akadémia/A  53-60 (13-15, 11-14, 11-7, 13-12, 5-12)

Vasas: Pleesz G. 17, Szilágyi Á. 13/3, Bérces D. 11/3, Rosta P. 11, Filipovic I. 4/3, Gerlits A. 2, Kiss-Leizer G. 2, Bartha Sz. -, Bucskó Z. -, Ménesi M. -, Sávolt Á. -, Szabó S. –

Nagy lelkesedéssel álltunk neki a mérkőzésünknek a Budapesti Honvéd csapata ellen, idegenben. Nagyon jól kezdtük az első negyedet, ezt nagyrészt a védekezésünknek köszönhettük, ám a negyed végére néhány eladott labda és rossz döntés miatt a Honvéd könnyű kosarakat dobott így egészen visszajöttek a meccsbe. A második negyedben is tartottuk stabil védekezésünket, így a félidőre sikerült egy 5 pontos előnyt kovácsolnunk. Elégedettek voltunk eddigi teljesítményünkkel,de tudtuk, hogy a meccsnek még nincs vége. A védekezésünket sikerült tartani a második félidőben is, de a támadásunk nem bizonyult hatékonynak, rengeteg könnyű dobást hagytunk ki, így végül hosszabbításra került sor. Szerencsére ezután labdaszerzéseinknek és jó támadásainknak köszönhetően megnyertük a mérkőzést.