U18 – Győzelemmel kezdtük a rájátszást

Nemzeti Fiú Junior Bajnokság, Rájátszás, Stephen Arigbabu vezetőedző beszámolója:

Dombóvári Kosársuli KE – Vasas Akadémia  74-78 (17-19, 14-25, 16-19, 27-15)

Vasas: Cseh B. 18, Major B. 17/3, Várszegi Á. 12/6, Pleesz Á. 10/3, Filipovic I. 7, Pleesz G. 4, Lugossy Á. 4, Bartha Sz. 2, Tóth B. 2, Bérces D. 2, Lenkó V. -, Deiana S. –

Következő mérkőzésünket a Dombóvár ellen játszottuk. Tudtuk, hogy egy fontos mérkőzést fogunk játszani, ezért annak megfelelően fel is készültünk a meccsre. Az első negyed még elég szoros volt hiszen csak 2 ponttal tudtuk megnyerni. Támadásaink jól működtek, ezzel ellentétben a védekezésünk nem sikerült annyira jól, mint ahogy terveztük és 17 pontot engedtünk az első negyed végére. A félidő végére már jobban álltunk, mivel egy jobb védekezést és egy erőteljesebb támafást tudtunk produkálni. Ezt a negyedet megnyertük 14-25-re. A harmadik negyedben támadásunkat úgy kezdtük ahogy az elsőben kezdtük. Védekezésünk változatlan volt, mint eddig és ennek eredménye volt egy nagyon hasonló negyed mint az előző kettő. Az utolsó játékrész első felében hasonló szintű játékot hoztunk mint az eddigi negyedekben. A második felében nagyon sok eladott labdábk és sok kihagyott dobásunk volt. Ezt a negyedet 27-25-re kikaptuk, de még így is egy 4 pontos győzelemhez jutottunk a rájátszás 1. fordulójában (74-78).