U18 – Magabiztos győzelem hazai pályán

Nemzeti Fiú Junior Bajnokság, Alapszakasz, Harald Stein vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia – Kecskeméti KA 55-52 (9-19, 19-13, 14-13, 13-7)

Vasas: Rosta P. 26/3, Kiss-Leizer G. 11, Váradi Á. 5/3, Sass L. 4/3, Nagy A. 3, Erdős A. 2, Szabó S. 2, György J. 1, Zöldi P. 1, Hanzély V. -, Korompay H. -, S, Szabó T. –

Péntek délután a Kecskemét ellen játszottunk. Mivel idegenben 9 ponttal alulmaradtunk, ezért mindenféleképpen vissza akartunk vágni. Az első negyedben a kecskemétiek akarata érvényesült. A második negyedben összekaptuk magunkat és megnyertük azt 19-13-ra, ezzel újra nyitottá tettük a mérkőzést. Így a félidőben már csak 4 pontos hátrányban voltunk (28-32). A második félidőben, főleg az utolsó negyedben, nagyon összeszedettek voltunk, már 9 ponttal is vezettünk. A negyed utolsó 3 percében nem tudtuk értékesíteni a helyzeteinket, így 2 pontos győzelmet arattunk. Nagyon büszke vagyok a csapat hozzáállására. Ezt a formát szeretnénk a következő meccsünkön Szegeden is bemutatni.