U18 – Meggyőző teljesítmény a tabella vezető rivális ellen

Nemzeti Fiú Junior Bajnokság, Alapszakasz, Harald Stein vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia – DEAC KA U18/A  95-72 (24-13, 18-21, 26-18, 27-20)

Vasas: Kiss-Leizer G. 31/3, Bartos G. 19/15, Bérces D. 15/3, Pleesz G. 12, Szilágyi Á. 7/3, Bartha Sz. 2, Ménesi M. 2, Szabó S. 2, Nagy Zs. 1, Bucskó Z. -, Gerlits A. -, Tsengiwe Y. –

Hazai pályán fogadtuk a Debrecen csapatát. Az előző meccsen ellenük rosszul kezdtünk és csak a végére tudtunk felzárkózni, de így is alul maradtunk. Ezen szerettünk volna most javítani és mindenáron győzni. Már az első negyedben több 3 pontos dobásunknak köszönhetően jól kezdtünk, amit a második negyed kivételével tudtunk is tartani. Koncentrált játékunkkal építettük az előnyünket. A második félidőben megtartottuk és növeltük a különbséget, ezt a meccs végéig sikerült tartanunk. A mérkőzés végeredménye 95-72 lett.