U20 – A második félidei jobb szereplés győzelmet hozott

Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság, Alapszakasz, Stephen Arigbabu vezetőedző beszámolója:

Jászberényi KSE U20 – Vasas Akadémia U20  65-84 (20-18, 21-14, 10-31, 14-21)

Vasas: Szabó D. 21, Bérces D. 15/9, Pleesz G. 11/3, Filipovic I. 9/3, Tsengiwe Y. 8/6, Ménesi M. 6, Pleesz Á. 6, Szabó S. 5/3, Kiss-Leizer G. 3, Sávolt Á. –

Tegnap idegenben léptünk pályára a Jászberény csapata ellen. A mérkőzést gyengén kezdtük, ellenfelünk támadólepattanóval és egy-két gyors közelivel büntette ezt. A különbség tovább nőtt a második negyedben, ellenfelünk sikeres kísérleteivel. Az első félidő 41:32-vel zárult, nem játszottuk a saját kosárlabdánkat sem támadásban, sem védekezésben. Ezután az öltőzben egy nagyon őszinte beszélgetés után növeltük támadásunk intenzitását. A második félidőben helyzet kihasználásban a hazaiak fölé nőttünk és védekezésben is növeltük az intenzitást. A harmadik negyedben már sikerült kontrolálnunk a mérkőzést, átvettük a vezetést és ez így maradt a meccs végéig. A végeredmény 65-84 lett. Gratulálok a csapatnak.