U20 – Győzelem idegenben

Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság, Alapszakasz, Katona Róbert vezetőedző beszámolója:

Prima Radobasket Törökbálint U20 – Vasas Akadémia U20  69-104 (20-34, 15-24, 18-19, 16-27)

Vasas: Filipovic I. 19, Erdős A. 14, Pleesz G. 14, Spanics D. 12/9, Lugossy Á. 11, Szabó T. 11/3, György J. 10, Szabó S. 7, Szobonya M. 4, Sass L. 2, Hanzély V. –

Idegenben léptünk pályára a szigetszentmiklósi Prima Radobasket ellen. Már a mérkőzés  elején előnyre tettünk szert, de védekezésben még nem ébredtünk fel teljesen, volt pár fault, amit dobás közben ütöttünk be. Ezekkel megengedtük az ellenfelünknek, hogy 20 pontot dobjanak az első negyedben. A második negyedtől egyre jobban figyeltünk a védekezésre, viszont támadásban kaptunk egy letámadó védekezést, amit meccs végéig alkalmaztak. Ezen nagyon sokszor szépen átjöttünk és könnyű támadásokat alkottunk. Külön kiemelendő a csapatnak a 25 db assistja és 104 dobott pontja.