U20: Győzelem Veszprémben

U20 Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság, Alapszakasz, Stephen Arigbabu vezetőedző beszámolója:

Veszprémi Kosárlabda KFT. U20-Vasas Akadémia U20 65-80 (16-16, 19-20, 18-18, 12-26)

Vasas: Horváth B. 7/6, Lakatos M. 17/3, Pleesz Á. 9, Major B. 4/3, Kódor T. -, Várszegi Á. 18/6, Cseh B. 10, Szilágyi Á. 2, Bérces D. 4, Lugossy Á. -, Németh Cs. 4, Pleesz G. 5

A második fordulót a Veszprém otthonában játszottuk a felnőttek után. Egy kiegyenlített első félidőt játszottunk ahol egyik csapat sem tudott nagyobb előnyt kialakítani. Ezt a játékrészt leginkább az eladott labdáink jellemetzék, emellett az ellenfelünknek túl sok pontot engedtünk a festékben. A harmadik negyedet nagy lendülettel indítottuk, de ez a lendület a második öt percre elfogyott, és kapkodni kezdünk, így a meccs eldöntetlen maradt. Az utolsó játékrészben ellenfelünket sikerült megtörnünk és sok könnyű kosarat sikerült szerezni, ez döntötte el a meccset. A jövőben sokkal fegyelmezettebben kell játszanunk, de az ilyen hibákból lehet tanulni és fejlődni.