U20 – Jó szereplés, de a sok eladott labda miatt nem volt esélyünk nyerni

Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság, Alapszakasz, Stephen Arigbabu vezetőedző beszámolója:

Pécsi VSK-Veolia U20 – Vasas Akadémia U20  72-59 (28-19, 19-17, 13-17, 12-6)

Vasas: Szabó D. 21/12, Bérces D. 16/9, Filipovic I. 8/3, Tsengiwe Y. 4, Bartha Sz. 3/3, Pleesz G. 3, Ménesi M. 2, Szilágyi Á. 2, Bucskó Z. -, Sárik-Veress M. -, Szabó S. –

Következő mérkőzésünket a PVSK ellen játszottuk. Tudtuk, hogy egy erős csapattal fogunk megmérkőzni, ezért az volt a cél, hogy minél kevesebb hibával játsszunk. Az első negyedben sikeresek voltak támadásaink, mely 19 pontot jelentett számunkra. Ezzel ellentétben a védekezésünk nem sikerült úgy ahogyan azt terveztük, emiatt 28 pontot engedtünk az első negyed végére. A félidő végére már kiegyensúlyozottabb volt. A második játékrészben támadó részen hasonló szintet hoztunk, mint az elsőben, a védekezésünk fejlődött így félidő végére 47-36 volt az állás. A harmadik negyedben támadásunkat úgy kezdtük ahogy a másodikban befejeztük. Védekezésünk jobb volt, mint eddig és ennek eredménye volt egy győztes negyed (13-17). Az utolsó játékrészben kezdtünk elfáradni, mivel 2 játékosunk kipontozódott. Ezt a negyedet 12-6-ra kikaptuk, ami egy 13 pontos vereséghez vezetett (72-59).