U20 – Könnyű győzelem Veszprémben

Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság, Alapszakasz, Stephen Arigbabu vezetőedző beszámolója:

Veszprém Kosárlabda Klub U20 – Vasas Akadémia U20  50-117 (21-30, 9-25, 13-28, 7-34)

Vasas: Szabó D. 23/3, Kiss-Leizer G. 18, Pleesz G. 16/3, Bérces D. 14, Filipovic I. 11/3, Tsengiwe Y. 11/3, Szilágyi Á. 8, Lugossy Á. 7, Ménesi M. 5, Gerlits A. 2, Szabó S. 2, Sávolt Á. –

A szombati nap folyamán Veszprém ellen játszott a csapatunk idegenben. A mérkőzés  első negyedét gyengén kezdtük és engedtük az ellenfelet több könnyű kosárhoz jutni. Azonban az 1. negyed második felében elkezdtünk keményen védekezni és sikerült sok könnyű pontot szereznünk. A félidőben már sikerült egy 25 pontos előnyt szereznünk, de tudtuk hogy még nincs vége a meccsnek szóval folytatnunk kellet azt, amit eddig csináltunk. A meccs hátralévő szakaszában ez sikerült is és a végén a kemény védekezésünknek köszönhetően sikerült nyernünk 117-50-re.