U20 – Magabiztos győzelem

Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság, Alapszakasz, Katona Róbert vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia U20 – Prima Radobasket Törökbálint U20  94-48 (24-8, 27-13, 26-15, 17-12)

Vasas: Ménesi M. 20, Szabó D. 18, Tsengiwe Y. 13, Kiss-Leizer G. 12, Sárik-Veress M. 8/6, Bérces D. 7/3, Szabó S. 6, Szilágyi Á. 6/6, Pleesz G. 4, Bartha Sz. –

Következő mérkőzésünket a Prima Radobasket Törökbálint csapata ellen játszottuk. Célunk volt, hogy minél kevesebb hibával játsszunk és a kulcs játékosaikat megfogjuk a védekező oldalon, így is készülve az U18-as bajnokságra. Az első negyedben sikeresek voltak támadásaink, mely 24 pontot jelentett számunkra. A védekezésünk is jól sikerült így 8 pont fölé nem engedtük ellenfelünket. A félidő végére védekezésünk precizitása kissé visszaesett, de a támadó oldalon így is effektívek tudtunk maradni. A harmadik negyed úgy folytatódott, ahogyan a másodikat befejeztük. Támadásaink továbbra is sikeresek voltak, védekezésben pedig helyenként bealudtunk, ami vélhetően a nagy arányú vezetésnek volt betudható. Az utolsó játékrész első felében szinte egyik csapat sem tudott pontot szerezni, de a második részére mindkét csapat beindult. A mérkőzés összeségében egy jó gyakorlás volt számunkra, ami megmutatta, hogy hol vagyunk erősek és hol van még mit fejlődnünk.