U20 – Szokatlan felállásban kellett jatszanunk, de ígyis helytálltunk

Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság, Alapszakasz, Katona Róbert vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia U20 – Beszterce KK U20  89-49 (19-19, 22-7, 25-10, 23-13)

Vasas: Bérces D. 29/6, Szabó D. 12/6, Sárik-Veress M. 11/9, Bartha Sz. 10, Bucskó Z. 10, Pleesz G. 10, Szabó S. 7/6, Filipovic I. -, Gerlits A. -, Sávolt Á. -, Tsengiwe Y. –

A mérkőzést a megszokottnál kevesebb játékossal kellet játszani, de emiatt nem aggódtunk. Sajnos az első negyedben hagytuk az ellenfelet, hogy könnyű kosarakat szerezzen, így az első negyed végeredménye 19-19 lett. A második félidőben sikerült javítanunk a védekezésünkö,n így már egy 15 pontos előnnyel mehettünk a félidőre. A meccs további részében sikerült a jó védelemünket tartani és a hátra lévő időt végig domináltuk. A találkozót a végén egy 40 pontos különbséggel nyertük meg.