U20: Szoros meccsen győzelem

U20 Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság, Alapszakasz, Stephen Arigbabu vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia U20 – MEAFC-Miskolc U20 77-72 (15-20, 21-13, 24-23, 17-16)

Vasas Akadémia: Cseh B. 5/3, Lakatos M. 12/6, Horváth B. 21/12, Kelemen Á. 19, PleEsz Á. 4, Gászner F. 6, Meződi P. 2, Kódor T. 8,

2021 március 13-án a Miskolc csapatát fogadtuk hazai pályán. Az idegenbeli vereség után győzelem volt a cél, de tudtuk, hogy nem lesz könnyű dolgunk. Több sérülés miatt hiányzó játékos nélkül kellett belevágnunk a találkozóba, mely tovább nehezítette a dolgunkat. A mérkőzést jobban kezdte a Miskolc, az első negyedet 5 pontos hátránnyal zártuk. A második negyedben feljavult a védekezésünk, és támadásban is jobban járt a labda, több üres helyzetet harcoltunk ki, ezért a félidőre már 3 pontos előnnyel mehettünk. A második félidőben többször is mikor nagyobb előnyre tehettünk volna szert hibáztunk, ami miatt szoros végjáték következett. Az utolsó percekben elkövetett hibák ellenére is kézben tartottuk a meccset, így a végeredmény 77 – 72 lett a mi javunkra