Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság, Alapszakasz, Stephen Arigbabu beszámolója:

BHSE U20 – Vasas Akadémia U20

71-62 (18-17, 16-13, 21-16, 16-16)

Vasas: Horváth B. 24/12, Major B. 8, Kódor T. 6, Pleesz Á. 6, Lakatos M. 4, Cseh B. 3/3, Lugossy Á. 3, Várszegi Á. 2, Szilágyi Á. 2, Filipovic I. 2, Bérces D. 2, Deiana S. –

Következő mérkőzésünket a Honvéd ellen játszottuk. Már a meccs előtt lehetett tudni, hogy ellenfelünk magas szinten kosárlabdázik, nem lesz könnyű dolgunk, hibáinkat egyből ki fogják használni. Az első játékrészben fej-fel mellett haladt a két csapat, jelentősebb különbség nem alakult ki (18-17). Második negyed elején kicsit meglépett a Honvéd, viszont hamar sikerült visszajönnünk a mérkőzésbe. A félidő végére kicsit elfogyott a koncentráció, ezt ellenfelünk kihasználta és három könnyű kosárral büntetett meg minket. A fordulást követően a Honvéd játszott jobban, gyorsan elléptek tőlünk. Ezek után viszont agresszívabban letámadtunk, kihasználtuk előnyeinket, de hiába sikerült a negyed végére összeszedni magunkat, a kialakított előnyből nem sikerült lefaragnunk. Az utolsó játékrészben megvolt az esélyünk az egyenlítésre, ám ez végül nem jött össze és végül kilenc ponttal alul maradtunk a Honvéd csapatától.