U20: Visszaküzdöttük magunkat a 3. negyedben, de a végére ez kevés volt

U20 Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság, Alapszakasz, Stephen Arigbabu vezetőedző beszámolója:

TF BP U20 – Vasas Akadémia U20 93-80 (37-27, 20-13, 13-24, 23-16)

Vasas Akadémia: Lakatos M. 4/3, Dunai Z. 16/12, Horváth B. ., Cseh B. 8/6-, Kelemen Á. 9, Várszegi Á.14/12, Bartha Zs.13/3, , Meződi P. 8/3, Fodor Á. -, Pleesz Á. 3/3, Kódor T. 5/3, Németh B.. -,

A mérkőzés mind a két oldalon a megszokottnál több hárompontos kosárral kezdődött, de az ellenfél még emellett a festékből is sok pontot tudott dobni. A koncentrációnk a második negyedben kezdett romlani, de így sem tudott sokkal többel ellépni a TF csapata.
A szünet után szokásoknak megfelelően jól kezdtünk, ami miatt a 3. játékrészben egy 17-0-ás rohammal visszajöttünk egálra, de a negyed végére kialakult újra egy 6 pontos különbség, de ezt a negyedet 24-13-ra megnyertük. Sajnos a negyedik negyedben elkezdtünk sok hibával játszani, eladott labdákból sok kosarat kaptunk és újra batalált kintről a hazai csapat, így a végére újra kialakult a 10-15 pontos különbség. A mérkőzésen hullámzó teljesítményt nyújtottunk. Az ellenfélnek hagyott második esélyes kosarak száma még mindig magas volt és a faultjainkat is jobban kell használnunk legközelebb a Nyíregyháza csapata ellen.