U16/A – Egy mindenkiért, mindenki egyért!

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Alapszakasz, Kárpáti Dániel vezetőedző beszámolója:

Soproni SI KA SKC/A – Vasas Akadémia/A 64-133 (9-35, 23-43, 17-22, 15-33)

Vasas:  Korompay H. 31, Zöldi P. 27/15, Maszlag T. 25/3, Imre M. 12, Müller M. 11, Vadon M. 10, Reményi B. 5/3, Halasy Ö. 4, Kovács L. 4, Karda A. 2, Kiss B. 2

U16-os csapatunk, 3 győzelem után Sopronba utazott. Az első perctől kezdve koncentráltan játszottak a srácok, csupán 9 pontot engedélyezve ellenfelünk számára 10 perc után (9-35). A második negyedben a támadáson volt a hangsúly, védekezésben pedig érezhetően visszavettünk a ritmusból. 31 mezőnykísérletből 43 pontot szereztünk ebben a negyedben (23-43) így a félidőre már közel 80 pontnál jártunk. 133 pont, 30 gólpassz, 34 szerzett labda, 55 lepattanó, 175-ös VAL, és még sorolhatnám a jobbnál jobb egyéni számokat…
De mindez semmi, ahhoz képest, hogy mennyire büszke vagyok a fiúk viselkedésére. Egy mindenkiért, mindenki egyért, kiáltotta d’Artagnan a három testőr felé. Nem is fogalmazhattam volna meg jobban, amit a pályán mutatott a csapatom. Olyan szintű csapategységet láttam, amely nélkülözhetetlen lesz a szorosabb mérkőzések megnyeréséhez. Remélem nem csak a mérföldkő motiválta őket, és a továbbiakban folytatni tudjuk az elkezdett munkát. Köszönöm a csapatomnak a felejthetetlen élményt, és a Sopronnak gratulálok, hisz a végsőkig küzdöttek.