NBI/B – Magabiztosan nyertük a budai derbit

Fontos győzelmet arattak férfi kosárlabdázóink, mégpedig idegenben, az Újbuda-MAFC otthonában. A küzdelmes találkozón az első perceket leszámítva végig vezettünk, bár az első félidőben még többször visszajöttek ránk a házigazdák. A másodikban azonban gyorsan eldőlt a meccs sorsa, volt, hogy húszpontosnál is nagyobb volt az előnyünk.

FÉRFI NBI/B Piros-csoport. 3. forduló

Újbuda MAFC – Vasas Akadémia 69-88 (15-22, 21-26,13-20, 20-20)

MAFC: Bordács (14), Polgárdy (12/6), Pápai (8), Pintér (11/3), Bazsó. Csere: Kovács (2), Katona (12/6), Vámos (6/6), Biber (4), Herló.

Vasas: Takács (10), Karosi (3), Fekete (26/15), Pleesz Á. (10), Pleesz G. (2). Csere: Rosta (9/3), Farkas (6), Andrássy (12), Homoki (9/3), Makkos (1), Kelemen.

Legnagyobb fővárosi riválisunk, az Újbuda MAFC otthonába látogatott férfi csapatunk szombaton délután.

A budai derbit Pleesz Ádám duplája nyitotta, majd Takács Dániel volt eredményes a részünkről, azt követően pedig Fekete Viktor talált be távolról, kétszer pedig közelről, s ezzel hatpontos vezetéshez jutottunk (11-5). A folytatásban feljöttek a házigazdák, és a hatodik perc végére kétpontosra faragták hátrányukat (14-12). Andrássy Géza, Karosi Gergely és Homoki Donát néhol igen látványos kosaraival azonban végül hétpontos előnnyel zártuk az első negyedet.

A második játékrészben ezt tovább sikerült növelnünk, Pleesz Gergő találatával. Ezt követően azonban fokozatosan jöttek fel a műegyetemisták és a 13. perc végén ismét két pontra közelítették meg akadémistáinkat (26-24). Ekkor ismét változott a játék képe, Takács, Rosta Péter és Fekete dupláival nyolcpontosra nőtt az előnyünk, majd a 16. percben Rosta zsákolásával alakult ki az addigi legnagyobb, tízpontos különbség (34-24). És még ezt is lehetett fokozni, Pleesz Ádám két büntetőjével, majd zsákolásával tizennéggyel vezettünk (38-24). A vendéglátók igyekeztek csökkenteni a hátrányukat, de nyolc-tíz pontnál nem tudtak közelebb jönni, a nagy szünetre végül tizenkét pontos előnnyel vonulhattunk (48-36).

A szünet után ugyan az újbudaiak szerezték az első kosarat, mégpedig egy tripla formájában. A folytatásban azonban Andrássy, Rosta és Fekete szerezték a pontokat, s így a 24. percre már hússzal vezettünk (59-39), Farkas Attila, Karosi és Andrássy pontjaival pedig huszonkettővel (63-41). A negyed vége felé az előnyünk ugyan csökkent, de nem sokkal.

A negyedik játékrész hazai triplával indult, amelyre Homoki szintén egy távolival válaszolt (71-52). A folytatásban azonban az egyetemisták dobtak pontosabban, és a 34. percre tizenegy pontosra csökkent az előnyünk (73-62). Fekete három triplája azonban újból lendületbe hozta csapatunkat, az ezt követő Farkas duplával ismét megnyugtató tizenkilenc pontosra nőtt az előnyünk (84-65), ami meg is maradt a találkozó végéig.

Stephen Arigbabu, a Vasas Akadémia vezetőedzője:

„Először is gratulálok a csapatomnak a nagy csatában kivívott győzelemhez. Idegenben sohasem könnyű nyerni, ezért büszke vagyok arra, hogy végig tartottuk magunkat a terveinkhez. A nehéz pillanatokban nyugodtak maradtunk és helyes döntéseket hoztunk, ami elengedhetetlen volt a sikerhez. És már készen is állunk a következő kihívásra. Polgárdynak mielőbb felépülést kívánunk, a MAFC-nak pedig sok sikert a szezon hátralévő részében.”

Fotók: hunbasket

Cikk: Gy. Szabó Csilla