NBI/B – Nagy csatában nyertünk

Harmadik győzelmét szerezte meg férfi együttesünk az idei szezonban. Akadémistáink ezúttal az Óbudai Kaszásoknál bizonyultak jobbnak, mégpedig egy végsőkig kiélezett mérkőzésen. Az utolsó percekben mi voltunk higgadtabbak és pontosabbak.

FÉRFI NBI/B Piros-csoport. 4. forduló.

Vasas Akadémia – Óbudai Kaszások 80-78 (22-19, 19-21, 15-17, 24-21)

Vasas: Takács (17/6), Fekete (15/12), Karosi (4), Pleesz G., Pleesz Á. Csere: Andrássy (8), Farkas (15/9), Homoki (7/3), Makkos (8), Rosta (2), Kelemen (4/3).

Óbuda: Bagó (26), Radics (8/3), Madár, Varsányi, Balázsi. Csere: Szabó (7/3), Boros (6), Swanson (12/3), Lakosa (16/6), Martinez (3/3).

A nyeretlen óbudaiak érkeztek szombaton este a Sport11-be. Akadémistáink nagy lendülettel kezdték a találkozót, Fekete Viktor és Takács Dániel tripláival egy percen belül 6-0-ra vezettünk. Csapatkapitányunk, a folytatásban is remekelt távolról, így nagy része volt abban, hogy tartottuk az előnyünket. Andrássy Géza két duplájával pedig a 6. percre már 21-11-re is vezettünk.  Ezt követően visszaesett a támadásunk hatékonysága, amit a vendégek maximálisan kihasználtak, a 9. percre kétpontosra csökkentették a hátrányukat (21-19). Kelemen Ádám utolsó pillanatos büntetőjével végül 22-19-zel zártuk a negyedet.

A fiatal Rosta Péter duplájával ismét ötpontosra nőtt az előnyünk, majd Kelemen, Homoki, ésTakács kosaraival állandósult ez a különbség. A 14. percben azonban fordítottak a vendégek és a mérkőzésen először jutottak vezetéshez. Andrássy gyors közelijével szerencsére szinte azonnal visszavettük azt (34-33). A folytatásban nagy csata alakult ki, hol egyik, hol másik együttesnél volt az előny. A 16. perc elején Karosi Gergely duplájával mi kerültünk lépéselőnybe (39-38), majd közel három percen át nem esett újabb kosár. A 19. percben Swanson fordított két értékesített büntetőjével, amire Makkos Dávid válaszolt, s ezzel mi vonulhattunk vezetéssel a nagy szünetre (41-40).

A második félidőben tovább folytatódott a nagy csata, a vendégek nyitó duplájára, Takácsválaszolt (43-42), majd Karosi volt eredményes a részünkről. Nagyobb előnyre azonban egyik csapat sem tudott szert tenni. Farkas Attila középtávolijának köszönhetően végül egypontos hátrányban zártuk a negyedet (57-56).

Az utolsó játékrész is izgalmasan alakult, bár eleinte a vendégek voltak eredményesebbek és a 34. percre hétpontosra növelték az előnyüket (65-58). Farkas triplájával és Homoki duplájával azonban ismét két pontnyira kerültünk az óbudai vendégekhez (67-65). Négy perccel a meccs vége előtt, Farkas triplájával a negyedben először vettük át a vezetést (68-67), amely Takács két értékesített büntetőjével háromra nőtt (70-67). Az utolsó két percnek is ekkora különbséggel vágtunk neki (75-72).

A 40. perc elején ismét Farkas találatával növeltük vezetésünket három pontosra (77-74), majd Takács kettőből egy értékesített büntetőjével nőtt négyre. A meccs lefújása előtt néhány másodperccel az óbudai Lakosa ellen szabálytalankodott irányítónk, a vendégjátékos pedig élt is a javára megítélt három lehetőséggel. Vezetésünk egyetlen pontra csökkent (78-77). A labda azonban nálunk volt, Takács pedig személyit harcolt ki, s mind a kettőt bedobta (80-77). A másik oldalon ismét Lakosa állhatott oda a büntető vonalhoz, de kettőből csak egyszer talált be (80-78), Pleesz Ádám pedig megkaparintotta a védőlepattanót, amelyből Fekete támadhatott. Őt is faultolták, a kihagyott lehetőségek azonban már nem változtattak az eredményen, és akadémistáink kétpontos győzelmén.

Stephen Arigbabu, a Vasas Akadémia vezetőedzője:

„Először is gratulálni szeretnék csapatomnak a győzelemhez. Pontosan olyan kemény meccset játszottunk, mint amilyenre számítottunk. Nagyon jó védekezéssel kezdtünk, de ezt követően olyan jól támadtunk, hogy megfeledkeztünk a védekezésről. Utóbbiban meg sem közelítettük az elmúlt hetek teljesítményét, és ezt nem szabad elfelejtenünk. Mindezek ellenére elégedett vagyok az eredménnyel, különösen az idei szezonban, amelyben kifejezetten nagy a küzdelem a csapatok között. A közelmúlt szabálymódosításai, valamint a videófelvételek hiánya miatt, egyre nehezebb kívülről felismerni, hogy mi számít átlagos szabálytalanságnak, és mi lépi át a sportszerűtlenség határát. A világos vizuális visszajelzés hiánya ezen a téren egyre növeli a bizonytalanságot. Ezt mindkét csapat védelmében mondom. A játékvezetőknek nagyon nehéz dolguk van ebben a helyzetben. Sok sikert kívánok az Óbudának a szezon hátralévő részében.”

Fotók: Vasas Akadémia/Láng Győző