U14/A – Magabiztos kezdés a Főtáblán

Nemzeti Fiú Serdülő Bajnokság – Országos Főtábla 1. forduló, Répási Roland edző beszámolója:

A hétvége során fontos cél volt a három győzelem megszerzésén kívül, hogy élesben tudjuk gyakorolni a már ismert és újonnan tanult taktikai elemeinket mind védekezésben mind támadásban. Sajnos a jelentős pontkülönbségek és a mérkőzések színvonala által sok következtetést nem tudtunk levonni. Egyedül a Sopron mutatott olyan ellenállást, amely ellen szervezetten kellett kosárlabdáznunk a győzelem elérésének érdekében. A hétvége abból a szempontból nagyon pozitív volt, hogy ilyen nagy arányú győzelmekkel indítottuk a szereplésünket a Főtáblán és mindenki remek teljesítménnyel tudott hozzá tenni az eredményhez. Valamint mentálisan óriási lendületet adhat ez a csapatnak a későbbiekre.

NYKK EÖTVÖS U14 A – VASAS AKADÉMIA/A 29-98 (7-26,3-21,8-23,11-28)

Vasas: Hallgató G. 12/6, Galavits L. 11, Tompa G. 11, Horváth D. 11, Réthelyi M. 10, Chapman M. 10, Szöllősi M. 9, Vukics B. 8, Borosnyai S. 8, Nagy B. 5, Sborgi D. 3, Majsai Cs. –

A jelentősen alacsonyabb szerkezetű Nyíregyháza ellen az első félidőbe sikerült eldönteni javunkra a mérkőzést. Remek agresszív védekezéssel és nagyszerű gyors kosarakkal már az első negyedbe 19 pontos előnyre tettünk szert, amelyet a második negyedbe is tudtunk növelni. Az erős védekezésünk, amellyel 10 ponton tartottuk őket, a második félidőbe egy kicsit alábbhagyott, ezért ezekben a negyedekben jelentősen több pontot kaptunk olyan védő hibákból, amelyeket a jövőben javítanunk kell, mivel egy tapasztaltabb ellenfél ellen nem férnek bele. Gyors és határozott támadásokkal ennek ellenére is tovább növeltük előnyünket, így a végére egy magabiztos nagy arányú győzelemmel mehettünk tovább a következő mérkőzésünkre.

VASAS AKADÉMIA/A – NKA PÉCS U13 FIÚ/B  139-59 (45-11,37-14,19-25,38-9)

Vasas: Vukics B. 24, Tompa G. 19, Borosnyai S. 18/3, Szöllősi M. 18/3, Galavits L. 12, Horváth D. 11, Réthelyi M. 10, Hallgató G. 9/3, Chapman M. 8, Majsai Cs. 4, Nagy B. 3, Sborgi D. 3

A második mérkőzésünket a duplázó 1-2 évvel fiatalabb Pécs ellen játszottuk. Ellenük szintén nem ütköztünk nagy ellenállásba védekezésbe, ezáltal nagyon sok gyors és könnyű kosarat tudtunk szerezni. Pozitív volt, hogy a nagy különbség ellenére is végig hajtottunk a mérkőzésen. Védekezésbe viszont túlságosan könnyelműek voltunk. Ezen a mérkőzésen is rengetek buta hiba volt, melyből könnyű kosarakat kaptunk, amelyek megelőzhetőek lettek volna.

VASAS AKADÉMIA/A – SOPRONI SI KA SKC/A 80-58 (30-19,13-11,12-15,25-13)

Vasas: Chapman M. 16, Horváth D. 15, Borosnyai S. 14, Vukics B. 10, Szöllősi M. 10, Réthelyi M. 6/3, Tompa G. 4, Hallgató G. 4, Majsai Cs. 1, Nagy B. -, Sborgi D. -, Galavits L. –

Az utolsó mérkőzést a Soproniak ellen játszottunk. Az előző két nyert meccs után hidegzuhanyként ért minket a Sopron kemény hozzáállása. A kezdést követő 2-3 gyors hiba után viszont felébredtünk és tudtunk kontrollálni. Mivel a hétvégén ezen a mérkőzésen kaptunk először erős védekezést, így a korábbiakban ellentétben szervezettebb játékra volt szükségünk az eredményesség érdekében. Ezzel eleinte meg is gyűlt a bajunk, viszont legalább tudtunk gyakorolni felállt védelem ellen is. A második félidőben már ez is jobban ment. A harmadik negyedben nagyon aláhagyott a védekezésünk és megnehezítettük a dolgunkat azzal, hogy a negyed végére 10 pontra fel tudott zárkózni az ellenfél. A negyedik negyedbe össze tudtuk magunkat szedni, így a megfelelő védekezéssel és szervezett támadásokkal 22 ponttal tudtunk nyerni.