U14/B – Tanulságos vereségek

Nemzeti Fiú Országos Serdülő Főtábla, 5. forduló, Márkus Attila vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia/B – Atomerőmű GYKSE U14/A 75-80 (12-32, 23-9, 20-20, 20-19)

Vasas: Gomes D. 19, Szokolik G. 16, Bálint A. 15, Pap D. 8, Radácsi-Josey A. 6, Bori N. 4, Sborgi D. 4, Akbulut M. 2, Bartal B. 1, Ertl D. -, Klemencsics D. -, Skoumál G. –

A mérkőzést 8-0-s rohammal kezdtük, amit érthetetlen visszaesés, majd teljes összeomlás követett. 8 perc alatt 20 pontot kaptunk (többnyire leindításból), melyre csak 4 ponttal tudtunk válaszolni az 1. negyedben. Kellő összpontosítással és egy remek 2. negyedet produkálva sikerült csökkenteni a hátrányunkat és visszatérni a mérkőzésbe. A két csapat közötti különbség (4-6 pont) állandósult a 2. félidőben, és ezt a lélektani hátrányt a mérkőzés végéig nem sikerült ledolgoznunk. A 2. félidőben érzésem szerint jobban játszottunk ellenfelünknél, de rendkívül hullámzó teljesítményünk miatt nem érdemeltünk győzelmet. Fejben nem álltunk készen erre a mérkőzésre, amit a 20 kihagyott büntetőnk is alátámaszt.

Zalakerámia ZTE KK/A – Vasas Akadémia/B 71-49 (11-16, 22-6, 17-14, 21-13)

Vasas: Szokolik G. 15/3, Sborgi D. 10, Bálint A. 8, Gomes D. 7/3, Radácsi-Josey A. 5, Bartal B. 2, Pap D. 2, Akbulut M. -, Bori N. -, Ertl D. -, Klemencsics D. -, Skoumál G. –

A mérkőzés során 3 negyeden keresztül olyan teljesítményt nyújtottunk, ami ezen a szinten elvárható. Sajnos a 2. negyedről ez nem mondható el. A vesztünket egy túlságosan elhúzódó rossz periódus okozta, amiből képtelenek voltunk kimászni. Ennek ellenére becsülettel küzdöttünk a mérkőzés elejétől a végéig, sokszor nagyon éretten és színvonalasan kosárlabdáztunk. Az 1:1 elleni védekezésünk és a besegítéseink még mindig hagynak kívánnivalót maguk után, de a fizikális és egyéb ellenállással szemben derekasan álltuk a sarat. Amennyiben az 1. negyed teljesítményét meg tudnánk ismételni többször, a sikerélményeink száma is gyarapodhatna.

Nyíregyházi Sportcentrum – Vasas Akadémia/B 80-66 (24-14,20-21,19-11,17-20)

Vasas: Gomes D. 13/3, Bálint A. 12, Radácsi-Josey A. 7, Sborgi D. 6/3, Ertl D. 6, Szokolik G. 6/3, Akbulut M. 6, Bartal B. 5, Klemencsics D. 3/3, Bori N. 2, Skoumál G. -, Pap D. –

Két meglehetősen kifacsart ellenfél küzdelmét hozta az utolsó mérkőzés. Az ellenfél mozgékony kulcsjátékosai még így is rengeteg zavart okoztak, amit nehezen tudtunk megoldani. Kevésbé szólt a mérkőzés a hatékony védekezésről, mint inkább az intenzív támadójátékról. Ebben a versenyben sajnos alul maradtunk, de sikerült 2 negyedet megnyerni, ráadásul kifejezetten fegyelmezett és taktikus játékkal. Ezúttal az átmeneti játékunk is működött, gólra tudtuk váltani az emberelőnyös helyzeteinket, amire addig kevésbé ment. Utolsó mérkőzésünk során nyújtottuk a leginkább kiegyensúlyozott teljesítményt, de ehhez kellett egy 60-70 %-s intenzitású ellenfél is.