U16/A – Az év legjobb meccse, eddig

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Alapszakasz, Kárpáti Dániel vezetőedző beszámolója:

BUDAPESTI HONVÉD SE/A – VASAS AKADÉMIA/A  82 -74 (21-14, 17-20, 23-19, 21-21)

Vasas: Korompay H. 22/3, Halasy Ö. 18, Kiss B. 11/6, Zöldi P. 8/3, Karda A. 5/3, Kovács L. 3/3, Imre M. 2, Reményi B. 2, Bükki D. 2, Müller M. 1, Badinier M. -, Maszlag T. -,

Bár egy rangadót nem lejátszani kellene, hanem megnyerni, ezúton akadémistáink nagy küzdelem után maradtak alul a Budapesti Honvéd ellen. Idegenben, hétköznap, talán 2 jó kifogás lehetne, hisz az alapszakaszt 12 győzelemmel és 2 vereséggel zárjuk le úgy, hogy mindkét vereség idegenben és hétköznap történt. De a valóság az, hogy nem tudtunk mit kezdeni a fizikai fölénnyel és energiával, amellyel a honvéd elkezdte a mérkőzést (11-2 a második perc végén). 9 pontos hátrány, pontosan annyi, amennyivel az első mérkőzést megnyertük… Innen többször is fel tudtunk zárkózni, de minden egyes felzárkózást egy újabb 6-0, 8-0, 10-2 követett… Az ellenfelünk kontrollálta a mérkőzést, mi pedig végig harcolva küzdöttünk az ” életben maradásért ”. 15 pontos hátránynál sajnos már csak 1 célunk maradt, visszaszerezni a két csapat közötti pont különbséget. Az utolsó 5 percet ez izgalmassá is tette, hisz ellenfelünk is ezt a 9 pontos hátrányt szerette volna behozni. Itt jár a dicséret mind a 12 játékosom számára, még azoknak is akik nem léptek pályára, vagy csak keveset, hisz óriási szívvel harcoltak az utolsó pillanatig, az utolsó labdáig. Bárcsak az első perctől tettük volna ezt meg…

Végeredmény : 82-74. Marad az 1 pontos előny, 1 győzelem és 1 vereség a Honvéd gárdája ellen. Egy nagy bravó a főszereplőknek, a két csapat játékosainak, a szurkolóknak és mindazoknak, akik részt vettek a két csapat fejlődésében. Több ilyen meccsre vágyunk, ebből mindkét csapat győztesen jön ki.