U16/B – Még fejlődnünk kell

Nemzeti Fiú Kadett Bajnokság Selejtező, Kiss Ágoston vezetőedző beszámolója:

Zsíros Akadémia Kőbánya/A – Vasas Akadémia/B 96-54 (24-16, 22-10, 26-9, 24-19)

Vasas: Ertl D. 11/3, Galavits L. 11, Bóné L. 7/3, Bálint A. 6, Kiss-Zsók Cs. 6, Tompa G. 6/3, Szokolik G. 5/3, Skoumál G. 2, Klemencsics D. -, Pap D. -, Réthelyi M. –

Első mérkőzésünket a legnehezebb ellenfél ellen kezdtük, akiknél gyakorlatilag borítékolható volt a csoportelsőség. A fizikális különbség hamar megjelent pontkülönbségben is. Folyamatosan könnyű kosarakat hagytunk ellenfelünknek, nem voltunk kellően gyorsak és agresszívak. A felelőtlen védekezést és visszarendeződést a második félidőre sikerült javítanunk, ekkor azonban a második esélyből dobott pontok növelték tovább a különbséget a nem megfelelő kizárás és lepattanózás miatt. A számos hiba ellenére természetesen voltak szép megmozdulások is. Megmutattuk, hogy tudunk kosárlabdázni, de sajnos ennyi nem elég, hogy partiban maradjunk ilyen csapatok ellen.
Gratulálok a Zsíros Akadémiának a magabiztos győzelemhez!

Dávid Kornél KA/A – Vasas Akadémia/B 89-67 (26-21, 22-15, 30-13, 11-18)

Vasas: Galavits L. 17/6, Szokolik G. 13, Ertl D. 8, Skoumál G. 7, Bálint A. 6, Bóné L. 5/3, Pap D. 4, Tompa G. 3, Kiss-Zsók Cs. 2, Réthelyi M. 2, Klemencsics D. –

A házigazdák ellen sem sikerült érvényesíteni az akaratunkat. A sok apró rossz döntés miatt nem tudtunk előnyt szerezni, könnyű kosarakat hagytunk nekik, amely ismét a felelőtlenségből adódik: 33 eladott labda és a kizárás hiányából adódó 22 fehérvári támadólepattanó. A harmadik negyedben a fordítás helyett sajnos teljesen bezuhantunk. Nem találtunk ki az ellenfél csapdázásából, hagytuk dobni, aki tudott dobni és hagytuk betörni, aki be akart törni. Védekezésben nulla ellenállást mutattunk, mely az eredményen is megmutatkozott. Támadásban sem sikerült a jobbik arcunkat hoznunk. Tömegével hagytunk ki a ziccereket vagy épp ziccer helyett egy nehéz és rossz dobást választottunk. Csalódott vagyok az eredménnyel kapcsolatban, ennél mi sokkal jobban tudunk játszani.
Gratulálok a hazai csapatnak a győzelemhez!

Vasas Akadémia/B – Soproni Sportiskola D.U.N.K. SMAFC 60-74 (16-20, 13-20, 23-23, 8-11)

Vasas: Galavits L. 17/6, Bálint A. 13, Ertl D. 11, Kiss-Zsók Cs. 8, Szokolik G. 6/3, Réthelyi M. 4, Pap D. 1, Bóné L. -, Klemencsics D. -, Tompa G. –

Utolsó esélyként a soproni 2009-es gárdával szállhattunk harcba. A három mérkőzés közül itt voltunk a leginkább képben, de sajnos ezt sem sikerült megnyernünk. Ennek oka továbbra is a felelőtlenség és figyelmetlenség. Könnyű kosarakat és rengeteg támadólepattanót hagytunk ellenfelünknek.
Voltak jó pillanataink, periódusaink, de sajnos ezeket nem tudtuk hosszan fenntartani. Öt percnyi agresszív védekezést két perc fegyelmezetlenség, 4 percnyi jó támadást pedig sorozatos rossz döntés követett. A fegyelmezetlenség és a rossz döntések ellenére végig küzdöttünk és hajtottunk, azonban ennyi hibával nem lehet meccset nyerni. Gratulálok a Sopron csapatának a győzelemhez!
Azt gondolom ez a három mérkőzés kellően nagy pofon volt számunkra. Remélem tudunk belőle tanulni és sikerül fejlődnünk a hibáinkban!