U16/A – 13. zsinórban

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Alapszakasz, Kárpáti Dániel vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia/A – DEAC KA U16/A  59-41 (17-9, 16-9, 12-11, 14-12)

Vasas: Rosta P. 27/3, Nagy Zs. 11/3, György J. 6, Sass L. 6/3, Zöldi P. 4, Flanek V. 3, Hanzély V. 2, Erdélyi A. -, Nagy A. -, Ondima W. –

Kedden, U16/A csapatunk a DEAC/A gárdáját látta vendégül Pasaréten. Jó ritmussal, kiváló védekezéssel kezdtük a mérkőzést, bár az eladott labdák miatt előnyünk nem tükrözte a meccs képét (13-2 a 6. Percben, majd 17-4 a 9. Percben), de két figyelmetlenség miatt a negyed végére 17-9-es állással terhéttünk vissza a kispadra. Innentől a ritmust csak ritkán tudtuk diktálni, és kínosan teltek a percek, előnyünk 10 és 15 pont között mozgott. Félidő 33-18.

A második félidőben sem tudtunk önmagunk lenni, valószínűleg ellenfelünk sokat is tett ezért. Mégha mind a négy negyedet pozitívan zártuk, és ellenfelünket az átlaghoz hasonló pontszerzésre engedélyeztük (41), ennél sokkal többre lesz szükség ha vasárnap győztesen szeretnénk sopronból visszatérni. Gratulálok a csapatomnak ehhez a 13. győzelemhez zsinórban, és gratulálok a Debrecenieknek akik megnehezítették a dolgunkat 40 percen át.