U16: Veretlenül jutottunk a kiemelt mezőnybe!

Nemzeti Fiú Kiemelt Kadet Bajnokság, Selejtező, második forduló, edzői beszámoló

Vasas Akadémia – Békéscsabai KK 117:38 (25:11, 36:10, 26:7, 30:10)

GÁSZNER 19/3, RADICS 22, SCHAFAREK 8, HONTI B. 11/3, Faragó 6.
Cs: Aruwa 4, Lakatos M. 5/3, BARTHA ZS. 12/3, HORVÁTH B. 12, KISS 15/3, RÁCZ 6.
Tudtuk, hogy várhatóan jobbak leszünk és azt is, hogy a jó szerkezetű hazaiak inkább a délutáni meccsükre koncentrálnak, mégis nagy akarattal vetettük bele magunkat a mérkőzésbe. (15:0) A későbbiek során mindkét csapat sokat cserélt, de a lelkesedésünk nem hagyott alább, kiváló mentalitással játszottunk, ami hatekony védekezést (53 szerzett labda) és sok jó egyéni teljesítményt hozott.

Békési SZSK – Vasas Akadémia 35:160 (9:37, 7:54, 9:40, 10:29)

RÁCZ 19, TITTMANN 17, HORVÁTH B. 26/6, HORVÁTH H. 19/3, KELEMEN 22.
Cs: LAKATOS M. 17/3, ARUWA 11/6, BARTHA ZS. 12, Kiss 8, Honti 9.
A hatodik perc elején 24:0-ra vezettünk. A két csapat nem volt egy súlycsoportban. Próbáltuk a meccsből a maximumot kihozni, azaz megvalósítani azt a pár feladatot, amit a meccs előtt átbeszéltünk, de még ennek sikeressége is nehezen értékelhető.

Vasas Akadémia – Szombathelyi SI KA/A 62:52 (14:13, 21:12, 13:18, 14:9)

GÁSZNER 25, RADICS 12, Horváth H. 9/6, Honti, Faragó 4.
Cs: SCHAFAREK 9, Kelemen, Kiss, Lakatos M. 3, Tittmann, Bartha Zs..
Borzasztó ütemtelenül támadtunk, nem éreztük a ritmusjátékot. Többször is meglepettünk volna, de nem tettük. Ehhez persze kellett egy jó Falco, de mi is a tudásunk alatt teljesítettünk. A második negyed végén pár szerzett labdából könnyű kosarakat dobtunk, így 10 pontos előnnyel mehettünk a szünetre. A fordulás után nagyon beragadt a csapat, ahelyett, hogy eldöntöttük volna a meccset, hibát hibára halmoztunk, a Falco pedig visszajött a mérkőzésbe. A záró negyedben kemény 4 pontot szenvedünk össze a hajráig, így csak az utolsó percekben sikerült bebiztosítani a győzelmünket.
Ma kevés igazán jó teljesítményünk akadt, mondjuk ki: nem játszottunk jól. Az viszont dicséretes, hogy végig rengeteg energiát fordítottunk a védekezésre, a végjátékot pedig 10:0-ra nyertük meg.