U10: „Elléptünk” az ellenfeleink mellett…

U11-es bajnokság Budapesti terület 3. forduló, Magyar Zoltán vezetőedző beszámolója:

Zsíros Akadémia Kőbánya/Pannónia – Vasas Akadémia U10 41:50 (10:6; 2:9; 7:7; 15:10; 7:18)

Vasas: Nagy Ádám 3, Nógrádi Ágoston 12, Nagy Alex 2, Scal Benjamin 3, Bajor Zétény 13, Balogh Kristóf, Klemencsics Dávid 11, Bogdán Noé 1, Matuz Gergely 4, Török Bernát 1, Török Artúr

A karácsonyt megelőző 2020-as évi utolsó forduló döcögősen indult mindkét csapat számára. A mérkőzésen a lépéshibák számában versenyzett egymással a két csapat. A sebességgel és a játék iramával nem volt gond, ebből is adódott ez a sok elindulási és megállási probléma. Az első félidőben sok pontatlanság követte egymást mind támadásban, mind pedig védekezésben. A második félidőre letisztultabbá vált a játék és már kevesebb hibával és több szép megoldással sikerült élvezetessé tenni a mérkőzést. A 37. perctől pedig elkezdődött a KOSÁRLABDA. Gratulálok a srácoknak, hogy az eredményben is el tudtunk lépni a Daraszak mellett.

Vasas Akadémia U10 – Ziccer Bocsok 72:40 (24:4; 8:11; 4:3; 24:8; 12:14)

Vasas: Nagy Ádám, Nógrádi Ágoston 25, Nagy Alex, Scal Benjamin 5, Bajor Zétény 14, Balogh Kristóf 4, Klemencsics Dávid 13, Bogdán Noé 5, Matuz Gergely 4, Török Bernát, Török Artúr 2

Egy mérkőzés pihenő után, ott folytattuk a játékot, ahol az előző mérkőzésen befejeztük. Nagyszerű védekezéssel és pontos, gyors, fegyelmezett támadással már az első negyedben eldöntöttük a mérkőzést. Ezen a mérkőzésen is voltak hibáink, de ezekből tudunk tanulni és ezeket kijavítva a következő fordulóban is reméljük látható lesz majd az előrelépés. Minden játékosomnak – azoknak is, akik nem tudtak eljönni – köszönöm az eddigi munkát és Békés Boldog Karácsonyt kívánok!