U12: Mindkét mérkőzésünkön felemás teljesítményt nyújtottunk

U12-es bajnokság – Budapesti terület – 1. forduló, Palánk Bálint vezetőedző beszámolója:

Vasas U12 – Mafc Gabányi 55-43 (15-11, 20-9, 5-5 büntetők, 6-11, 9-7)
György 7, Sass 1, Csillag 8, Flanek 9, Rónai 2, Lovas 2, Balogh 2, Nagy Zs 5, Hidvégi -, Nagy A 6, Rosta 7, Hanzély 6.

Idei első tétmérkőzésünkön nem kezdtünk jól, valami oknál fogva gyermeteg hibákat vétettünk, és az ellenfelünk ezekből többnyire megbüntetett bennünket. Kicsit sikerült a kezdeti izgalmak után megnyugodni, és a második negyedre átvettük a meccs irányítását. Egyre jobban kezdtünk kosarazni, és kisebb előnyt tudtunk kiépíteni. A második félidőt ismét rosszul kezdtük, azonban újra átléptünk saját árnyékunkon, végül legyűrtük ellenfelünket.

Kőbányai Darazsak/A – Vasas u12 55-49 (14-11,10-14, 6-4 büntetők, 12-11, 13-9)
György 9, Csillag 2, Flanek 2, Bertényi M 1, Rónai 4, Balogh 2, Hidvégi 6, Nagy A 7, Zsidek 2, Rosta 9, Hanzély 6, Bertényi T -.

A második meccsen a Kőbányával találkoztunk. Itt sem kezdtünk jól, mondhatni fej-fej mellett haladtak a csapatok, egy-két hiba a negyed végére 3 pontos vezetéshez juttatta ellenfelünket. A második negyedben és félidőben is jellemző volt, hogy hajtunk, küzdünk, de nem tudtunk igazán megújulni, nem követte egymást 4-5 jó döntés, emiatt tudta ellenfelünk pár ponttal megnyerni a mérkőzést. Szemet szúrt a körülbelül 15 kihagyott ziccer, aminek ha felét bedobjuk, megnyerjük az összecsapást.
Ami kevésbé tetszett főként ezen a mérkőzésen, hogy többnyire egyénileg próbáltuk eldönteni a meccset, mintsem csapatjátékkal. Ezen fogunk a jövőben dolgozni, illetve a bosszantó eladott labdák leredukálásán.