U14/A – Cseh (tor)túra

Nemzetközi Torna, Márkus Attila vezetőedző beszámolója:

U14/A csapatunk a húsvéti szünetben rangos nemzetközi tornán járt Klatovyban. Az eseménynek helyet adó városka elhelyezkedése miatt közkedvelt célpont nem csak a cseh, hanem a német, osztrák, lengyel csapatok számára is. Azzal a céllal indultunk útra, hogy megfelelő tapasztalatot szerezzünk és felkészülhessünk az idény végi megmérettetésekre.

Vasas Akadémia-Gotha Rockets 104:39 (31:13,27:6,29:7,17:13)

BK Lions J. Hradec-Vasas Akadémia 14:133 (2:46, 2:28, 4:21, 6:30)

BK Vlci Ždár – Vasas Akadémia 14-110 (0-31, 2-27, 8-19, 4-33) Halasy Ö. 24, Korompay H. 22, Imre M. 10,, Kovács L. 9, Maszlag T. 8, Vadon M. 8, Karda A. 6, Müller M. 6, Reményi B. 6, Elek D. 4, Zöldi P. 4, Kiss B. 3/3,

Science City Jena B – Vasas Akadémia 4-121 (0-38, 2-32, 0-28, 2-23) Kovács L. 22, Korompay H. 18, Reményi B. 16, Halasy Ö. 12, Kiss B. 12, Müller M. 12, Karda A. 7/3, Imre M. 6, Maszlag T. 6, Vadon M. 6, Zöldi P. 4, Elek D. –

Chemnitz Niners – Vasas Akadémia 36-55 (12-10, 8-20, 5-13, 11-12) Halasy Ö. 20, Korompay H. 11, Zöldi P. 11, Imre M. 4, Maszlag T. 4, Kiss B. 3/3, Reményi B. 2, Elek D. -, Karda A. -, Kovács L. -, Müller M. -, Vadon M. -,

Bayern München – Vasas Akadémia 31-52 (13-12, 0-16, 11-11, 7-13) Halasy Ö. 17/3, Korompay H. 14, Maszlag T. 4, Müller M. 4, Reményi B. 4, Kiss B. 3/3, Elek D. 2, Karda A. 2, Zöldi P. 2, Imre M. -, Kovács L. -, Vadon M. -,

Csehországi kalandunk egy 10 órát meghaladó, emberpróbáló buszos utazással vette kezdetét. Másnap 2 csoportmérkőzést játszottunk, melyeket különösebb erőfeszítés nélkül magabiztosan megnyertünk. Harmadnap hasonló forgatókönyv szerint, újabb 2 csoportmérkőzést lejátszva, immár veretlenül a csoport élén, várhattuk a keresztjátékot.

A csoportmérkőzések során némi kétségbeesésre adott okot, hogy ellenfeleink többége messze elmaradt az elvárt színvonaltól, de tudtuk, hogy a kedvezőtlen sorsolásnak köszönhetően kerültünk a leggyengébb csoportba, így számunkra az igazi megmérettetés a keresztjátékkal vette kezdetét.

Az elődöntőben a német Chemnitz Niners-szel csaptunk össze. A torna összes mérkőzése közül talán ezen az összecsapáson voltunk a legkevésbé hatékonyak mind a védekezést, mind a támadást tekintve. Az ellenfél határozott kezdeti fellépése meglepte a csapatot, nehezen találtunk magunkra. A 2. és 3. negyedben jelentősen feljavult a védekezésünk és gyorsindításokkal sikerült magabiztos előnyre szert tenni, amit a mérkőzés végéig meg is tartottunk.

Nagy kedvvel és elszántan készültek a fiúk a Bayern München elleni döntőre. Mindenki tudta, hogy egy ilyen kaliberű ellenfél ellen sokkal jobb játékra lesz szükség, mint az elődöntőben. A döntőhöz méltó hangulatú és színvonalú mérkőzést a németek kezdték jobban. Érződött a játékosaimon a nyomás, amin a negyed végéig nem tudtak felülkerekedni. A sokkal fizikálisabb játékosokból álló ellenfél könnyű kosarakat tudott szerezni, míg mi csak nagyon nagy erőfeszítések árán tudtunk eljutni a gyűrűig. A 2. negyedre sikerült leküzdeni a rutintalanság okozta feszültséget és a torna legjobb negyedét produkálva (16-0) átvettük a vezetést. Elképesztő fegyvertény, hogy az ellenfél a teljes 2. negyed alatt képtelen volt pontot szerezni. A 2. félidőben mindent megtett ellenfelünk, hogy megfordítsa a mérkőzést, de végig nagyon megfontoltan és céltudatosan kosárlabdáztunk, ami a végén tornagyőzelmet ért.

Összességében felemás érzésekkel térhettünk haza, hiszen 4 nap alatt 6 mérkőzést játszottunk, melyek többsége bizonyos értelemben még egy edzőmérkőzés színvonalát sem közelítette meg, de az utolsó 2 mérkőzés – beleértve a győztes döntőt – mindenben kárpótolt minket. A torna különleges játékszabályai a 2 ill. 3 pontot érő büntetődobásokkal, valamint a 4 engedélyezett személyi hibával olyan körülményeket teremtettek, amelyek minden helyzetben nyomást helyeztek a játékosokra. Számunkra ezek mind nagy jelentőséggel bírnak a szezon végi megmérettetések szempontjából.

Bízom benne, hogy az együtt töltött idő, a közös programok, és nem utolsó sorban a pályán szerzett tapasztalatok hozzájárulnak ahhoz, hogy egységes csapatként sikeresen vegyük az előttünk álló akadályokat.