U14/A: Nyugat élén

Nemzeti Fiú Serdülő Bajnokság, Főtábla 3. forduló, Lakosa Ákos vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia – Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs 82-71 (16-16,20-11,27-21,19-23)

Vasas: Rosta 33, Vajda 18, György 10, Hanzély 9, Nagy Zs. 5, Zöldi 2, Nagy A. 2, Flanek 2, Bartos 1, Sass, Erdélyi, Halasy.

A nyugati élcsapatok tornáján első ellenfelünk a Rátgéber Akadémia volt. Az előző fordulóban csak egyetlen kosárral sikerült megvernünk őket, és a mostani összecsapás is nagy küzdelmet hozott. Mindkét együttes motiváltan és nagy energiákat mozgósítva kosárlabdázott. A pécsi csapat szokatlan védekezése ezúttal kevesebb gondot okozott, és egy remek második negyedet produkálva már félidőre kialakult a tíz pont körüli eredmény. Sajnos gyenge 1-1 védekezésünk miatt nem sikerült nagyobb előnyt kiharcolnunk a második félidőben, végig 10-15 pont maradt a különbség.

Vasas Akadémia – Soproni Sportiskola „A” 74-57 (20-15, 15-16, 25-8, 14-18)

Vasas: Vajda 22, Rosta 13, Nagy 11, György 9, Bartos 9, Hanzély 4, Flanek 4, Sass 2, Zöldi, Ondima, Erdékyi, Nagy Zs.

A zalaegerszegi torna számunkra leggyengébb mérkőzése következett, melyet a több jó képességű játékosból álló Soproni Sportiskola ellen játszottuk. Tompán kezdtük a mérkőzést, és az egész első félidőben csak kerestük magunkat. Tömérdek kihagyott ziccerrel, és figyelmetlenséggel nehezítettük meg a saját dolgunkat. Az öltözőből kijőve azonban ellentmondást nem tűrve, kemény védekezéssel eldöntöttük a találkozót.

Zalakerámia ZTE KK – Vasas Akadémia 50-73 (17-18, 8-30, 17-11, 8-14)

Vasas: Bartos 23/6, Rosta 12, Vajda 8, György 8, Flanek 8, Nagy Zs. 6, Halasy 4, Hanzély 2,  Nagy A. 2, Sass, Zöldi, Ondima.

Vasárnap este következett a torna döntője és egyben a legjobb teljesítményünk is. Mindkét oldalon nagy energiákat mozgósítva már félidőre eldöntöttük a mérkőzést. Több játékosunk is nagyon odatette magát, élményszámba menő megoldásokkal szórakoztatva az online nézőközönséget.