U16/B: Behúztuk az első regionális mérkőzést

Fiú Kadet Regionális Bajnokság ,A’ csoport, Szabó Domokos edző beszámolója: Vasas Akadémia/B-Újpest MT: 57-36 (14-9,16-11,10-10,17-6)

Vasas: Koloszár 11, Jámbor 10, Németh 10/6, Kovács 6/6, Pleesz 6,Várszegi 5, Tóth 4, Deiana 4, Dunai 1, Cseh-

11-0 kezdtük el a mérkőzést, ezután azonban kicsit elvesztettük a ritmusunkat. Utána kicsit védekezésben lassabban reagáltunk, támadásban pedig kidolgozatlan dobásokat vállaltunk, ezt kihasználta az ellenfél, így újra egál volt a mérkőzés.
A második negyedben sikerült újra váltanunk és így egy megnyugtató 10 pont előnyt kialakítani.
A félidei szünet után nem változott a játék képe és a differencia sem. Nehezen játszottunk az ellenfél kellemetlen zónája ellen, nem tudtunk indulni és lassan, statikusan játszottunk. A zóna elleni támadást még nem igazán gyakoroltuk de ennek ellenére voltak biztató jelek.
Az utolsó negyedben megtörtük az ellenfelet, nem bírták tartani a lépést így egyre jobban nyílt az olló, és a végén könnyedén nyerünk.