U20 – A rossz külső dobások ellenére a csapat bebiztosította a győzelmet

Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság, Alapszakasz, Stephen Arigbabu vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia U20-Veszprémi Kosárlabda Kft. U20  94-54 (20-17, 23-8, 27-19, 24-10)

Vasas: Cseh B. 18/3, Bartha Sz. 18, Major B. 12, Gászner F. 11, Várszegi Á. 10, Lenkó V. 8, Lugossy Á. 8, Kódor T. 6, Szilágyi Á. 3, Pleesz G. –

Ennek a meccsnek nagyon hiányosan álltunk neki, sok játékosunk betegség miatt nem tudott játszani. A mérkőzés nehezen indult, sok és nagy hibáink voltak védekezésben, hárompontosainkat sem sikerült bedobni. Ennek ellenére 3 pontos vezetéssel zártuk az első negyedet. Ezen többé-kevésbé túl tudtunk lépni, a félidőre már majdnem 20 pontos előnyünk és kevés (3) eladott labdánk volt. A második játékrészt végig, magabiztosan uraltuk, annak ellenére, hogy a távoli dobásaink továbbra sem estek be, 1/17-et tudtunk csak bedobni. Összességében büszkék lehetünk a teljesítményünkre, de nem elégedhetünk meg, mert túl sok hiba csúszott a játékunkba védekezésben és támadásban egyaránt.