Az első 2 mérkőzésén kikapott az U14 válogatott

csütörtöki napon megkezdte szereplését 2005 válogatottunk a 15. alkalommal megrendezett Slovenia Ball tornán Slovenj Gradecen. Az első játéknapon 9 órakor Horvátország, majd egy szusszanásnyi szünet után 14.30-kor a frissen érkező Lengyelország volt a mieink ellenfele. A horvátok ellen végig partiban voltunk, de sajnos hiába vezettünk a 3. negyed után, végül 74-62 arányban alul maradtunk. Csapatunk egyik legjobbja a Vasasos Laczházi Bence volt, aki 12 ponttal volt a legeredményesebb 6 lepattanója mellett, míg Maly Beni 6 pont 4 lepattanó, Major Bulcsú 5 pont 1 lepattanós mérleggel zárt.
A második mérkőzésen érződött, hogy a lengyel csapat frissen, míg a mieink már egy meccsel a lábukban harcoltak, sajnálatos módon rögtön megsérült a kezdő irányítónk Kégel Tamás, így Pleesz Gergő hiányában sajnos nem volt ki a kezébe vegye a gárda irányítását. A lengyelek fokozatosan növelték előnyüket és végül 65-47 arányban győzedelmeskedtek felettünk. A vereség ellenére a mieinkre nem lehetett panasz, hiszen Major Bulcsú 17 perc alatt 8 pontot, 2 lepattanót, 3 gólpasszt, Maly Beni 20 perc 14 pontot 3 lepattanót, míg Laczházi Bence 17 perc alatt 2 pontot, 4 lepattanót tett a közösbe.

Folytatás pénteken délelőtt az olasz, majd délután az ukrán válogatott ellen.